"За 15 років – понад 800 сортів": як на Луганщині створюють свій "виноградний рай"
Починаючи з цього року, у другу неділю листопада в Україні відзначають День виноградаря і винороба. У чому унікальність винограду з Лисичанська — дізнався Східний варіант
Південь і захід України завжди вважалися батьківщиною виноградарства в країні. Але є люди, які своїм досвідом доводять, що і на Донбасі можна вирощувати виноград і робити це професійно.
Мешканець Лисичанська Дмитро Резніков створив на своїй присадибній ділянці унікальний розплідник. Його історія — в матеріалі «Східного варіанта».
Від батька — до сина
Дмитро Резніков в Лисичанську займається виноградарством понад 15 років. Чоловік розповідає, завжди хотілося вирощувати «біблійну лозу».
«У батька було кілька кущів найзвичайнісінького винограду. Він займався їм на любительському рівні. Мені ж хотілося підійти до цієї справи професійно. Хотілося розвиватися в цьому напрямку. Історія виноградарства стара як світ. Дуже багато напрацювань у людства за століття. Тому з літературою, спілкуванням з однодумцями проблем не було. Тим більше вік Інтернету», — ділиться виноградар.
Паралельно Дмитро вирощував смородину та інші кущові рослини. Купував нові сорти, пробував прищеплювати їх на місцевому ґрунті.
Лисичанськ — в унікальній кліматичній зоні
Те, що на сході України не можна повноцінно вирощувати виноград, Дмитро вважає стереотипом.
«Ця рослина прекрасно росте в нашому кліматі. Тим більше Лисичанськ розташований на горі, у нас не буває зворотних заморозків. Вони нас обходять. Через це виноград не мерзне навесні. Тим більше останнім часом клімат пом'якшав. Тепер навіть вибагливі сорти прекрасно себе почувають в наших широтах», — пояснює він.
За 15 років роботи Дмитро навчився вирощувати на своїй ділянці понад вісім сотень сортів винограду. Сьогодні він організував розплідник і відправляє саджанці по всій Україні.
«Я вирощую це все на своїй ділянці. Тому законом це не заборонено. З клієнтами зв'язуюся через Інтернет», — розповідає чоловік.
У чому запорука успіху?
У Дмитра свій канал на YouTube. Зараз у нього понад 19 тисяч підписників. На своєму каналі фермер ділиться досвідом, рекламує свій товар.
«Сьогодні я практично не потребую реклами. Хто цікавиться вирощуванням екзотичних рослин, знає мене і мій розплідник», — говорить Дмитро.
Одне з останніх захоплень фермера — інжир. Вже навчився вирощувати кілька десятків сортів.
«Це був свого роду виклик. Інжир — дуже примхлива рослина для наших широт. Але у мене вийшло. Зараз на своєму каналі пояснюю всім охочим, як домогтися такого ж результату», — ділиться фермер.
Про секрет майстерності Дмитро каже просто: «Немає ніякого секрету. Потрібна кропітка праця і любов до своєї справи».
А всім охочим Дмитро пропонує нікого не слухати та пробувати. І обов'язково все вийде.