Картонні дебати, використання студентів, вулиці в соняшниках: чим маріупольцям запам'ятаються місцеві вибори-2020
У Маріуполі вибрали місцеву владу. Не обійшлося без скандалів і неоднозначних ситуацій
Передвиборча кампанія в Україні офіційно стартувала 5 вересня і завершилася 23 жовтня.
«Східний варіант» згадує, якою вона була, і з яким результатом закінчилася.
Реклама
Перші ознаки наближення виборів — поява політичного порядку на рекламних білбордах. Однією з перших рекламованих партій на білбордах з'явилася «Блок Вадима Бойченка».
Нова партія відкрито використовувала елементи чинного логотипа міста, попри те, що це є порушенням принципів бренду Маріуполя, прописаних у брендбуці.
Згодом політична реклама заполонила Маріуполь. Рекламні банери з'явилися на супермаркетах і на касах, а в деяких випадках білбордами з рекламою однієї партії були завішані цілі проспекти.
Також маріупольці виявляли агітаційні листівки в пакетах з супермаркетів.
Коронавірус зрівняв не всіх
Цього року кандидати були змушені організовувати партійні зустрічі, збори та агітацію в умовах жорстких карантинних обмежень, з поділом на карантинні зони та обов'язковою вимогою носити маски в громадських місцях.
Зокрема, партійну агітацію в тому чи іншому вигляді провели партії «Блок Вадима Бойченка», «ОПЗЖ», «Сила людей», «Слуга народу». За кілька днів до Дня міста «Блок Вадима Бойченка» організував на Театральній площі масову подію, де представив кандидатів від партії.
Пізніше зустріч біля оновленого пірса одночасно провели дві різні партії — «Сила людей» і «Слуга народу». Через масове скупчення людей, тим, що відбувається, зацікавилися співробітники поліції. Вони цікавилися у представників партій, чи попереджали ті правоохоронні органи про проведення масового заходу.
Коли Маріуполь опинився в «помаранчевій зоні», «ОПЗЖ» анонсувала концерт українського музиканта Олександра Кривошапка (родом з Маріуполя). Концерт відбувся.
Використання студентської сили
«Так, вечір добрий. Бажано хлопчики, але дівчата теж підходять» — так починалося повідомлення з проханням постояти з прапорами партії «Блок Вадима Бойченка» на партійному заході в чаті студентської ради Маріупольського державного університету.
Студентів закликали за «плюшки» постояти з прапорами та допомогти наметам «Блока Вадима Бойченка». Нагадаємо, що проректор з міжнародних зв'язків МДУ, радник голови ДонОДА, професор Микола Трофименко — №3 в списку партії.
Кореспонденти «Східного варіанту» звернулися до Національної поліції з проханням розглянути цей випадок, але в поліції не виявили ознак кримінального правопорушення.
Картонні дебати
За кілька днів до виборів в Маріуполі, лідер місцевого осередку «Слуги народу» Ксенія Сухова (заступниця міського голови Маріуполя) викликала на дебати кандидата на пост міського голови й лідера місцевого осередку партії «ОПЗЖ» Володимира Клименка. Сам Клименко їй не відповів, але відеовідповідь записала Яна Курилова (№4 у списку партії).
Дебати проходили в односторонньому порядку на місцевому телеканалі «Маріупольське телебачення», який належить ТОВ «Метінвест Холдинг» (основним акціонером є СКМ Ріната Ахметова). Ведуча дебатів на телеканалі сказала, що Володимира Клименка до останнього чекали в студії.
Посеред ефіру картонну копію кандидата в мери від «ОПЗЖ» вніс один з членів партії «Слуга народу». Ксенія Сухова кілька хвилин дебатувала з картонною версією Володимира Клименка.
Політичний тандем
У соцмережах маріупольці активно обговорювали та наводили факти на користь думки про те, що партії «Блок Вадима Бойченка» і «Слуга народу» діють, як союзники, а не політичні конкуренти.
Зокрема, маріупольці виявили, що відповідальним за випуск реклами для «Блоку Вадима Бойченка» в одній з мереж супермаркетів в місті виявився Ярослав Кільдішов — №4 у виборчому списку партії «Слуга народу».
Крім того, №1 в списку «Слуги народу» була чинна заступниця міського голови Маріуполя Ксенія Сухова. У багатьох викликало здивування, що вона йде не від партії чинного мера Вадима Бойченка.
«ОПЗЖ» збирається до суду
За результатами підрахунку голосів відомо, що мером Маріуполя залишається Вадим Бойченко, а в міській раді тепер буде п'ять партій замість трьох, як в попередньому скликанні.
Ось як розподілилися голоси виборців:
«Блок Вадима Бойченка» — 41,69%
«Опозиційна платформа — За життя» — 33,99%
«Партія Шарія» — 7,90%
«Сила людей» — 6,2%
«Слуга народу» — 5,10%.
Кандидат від «ОПЗЖ» Володимир Клименко заявив на своїй сторінці в Facebook, що партія має намір оскаржувати в суді результати.
«Сьогодні отримали підсумковий протокол Міської ТВК. Оригінал, з мокрою печаткою і підписом. І що ми бачимо ?! На першій сторінці, перші два рядки! Як можна отримати на 341 бюлетень більше, ніж їх надрукувала Друкарня?! Шляхом не надто складних математичних обчислень знаходимо, що цей 341 бюлетень — 0,43% від загальної кількості маріупольців, що проголосували за депутатів міської ради. Нагадаємо, що за результатами паралельного підрахунку голосів за протоколами ДВК, «Слуги» набирають 4,75%. Звідки ж у них з'явилася цифра 5,1%? І це не єдині кричущі неточності, які кричать про підтасовування голосів. Зустрінемося в суді!», — заявив Володимир Клименко.
«Східний варіант» продовжує стежити за політичною ситуацією в місті та буде розповідати вам про важливі і яскраві моменти.