Олексій Арестович: що про нього відомо і що робить в ТКГ
Інформаційний простір підірвало призначення нового учасника української переговорної делегації в Мінську
Цього тижня стало відомо, що Олексія Арестовича призначили радником української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з інформаційної політики з повноваженнями «єдиного голосу» щодо інформування ЗМІ, міжнародних партнерів та громадян України.
Що це за людина і як його оцінюють експерти та колеги з ТКГ — читайте в матеріалі «Східного варіанта».
Олексій Арестович: досьє
Олексій Арестович народився в Грузії. Йому 45 років. Навчався в Інституті сухопутних військ в Одесі. Знання англійської мови, за його словами, удосконалював в одній з приватних шкіл Англії.
Навчався в приватній школі психології «Людина серед людей», очолюваної самопроголошеним пророком з псевдонімом «Авессал Підводний». Цей факт викликає неоднозначну думку в соціальних мережах і серед експертів. Проте, Олексій встиг попрацювати «за спеціальністю» — сімейним психологом на телеканалі ICTV.
З 1999 року шість років служив в Головному управлінні розвідки. У той час головою відомства був нинішній голова партії «Сила і честь» Ігор Смешко. На сьогодні є майором запасу.
Після служби вивчав психологію і теологію, працював актором театру і кіно.
Зіграв Люсю Зайцеву в комедії «Не бійся, я поруч»/ Кадр з фільму
У 2007 році Арестович створив івентну групу Aegis Artist Group.
Один зі способів удосконалення акторської майстерності він описує так: «Актор вибирає професію, в якій взагалі нічого не розуміє, день-два вивчає все, що з нею пов'язано, та потім намагається працевлаштуватися. Завдання — пройти всі етапи відбору, аж до запрошення вийти на роботу на наступний день».
З 2014-го року позиціює себе як військовий експерт. Активно виступає на телебаченні, пише аналітичні пости в фейсбук.
В останніх інтерв'ю активно критикував позицію чинного президента Зеленського.
На спеціальному військовому форумі, його особливо серйозно не сприймають ні як експерта, ні як ветерана.
Сам же Олексій позиціює себе як людину, яка проходила службу в миротворчому контингенті на Балканах, брала участь в спільних змаганнях/навчаннях з морськими піхотинцями США та британськими військовими, а також має 6 бойових нагород.
У 2014 році Арестович зареєстрував іменний благодійний фонд. Основною його діяльністю було надання психологічної підтримки військовим в зоні АТО.
Робота фонду була завершена у 2017 році. При цьому, згадок в ЗМІ та звітах про реальну роботу фонду немає. Немає цього фонду і в офіційному списку благодійних організацій, які співпрацюють з Міністерством оборони України.
Також Арестович проводить тренінги з психології. Найближчий відбудеться 7 листопада цього року.
Думка колег з ТКГ
Учасник ТКГ Сергій Гармаш бачить у призначенні Арестович лише позитивні моменти.
«Нарешті у тристоронньої групи з'явилася людина, яка може офіційно озвучувати позицію групи. Що хочу сказати про Олексія як людину і фахівця? Це професіонал з енциклопедичними знаннями. Він пройшов профільне військове навчання, є дипломованим психологом, що в сьогоднішній ситуації дуже важливо для переговорного процесу», — сказав Гармаш в коментарі Східному варіанту.
За словами Леоніда Кравчука, Арестовича призначили на цю посаду «з огляду на його військовий досвід».
Про це він розповів в коментарі журналістам Telegram-каналу PavlovskyNews.
«Людина має свою думку, вона часто спірна в порівнянні з думкою інших людей. Якби вона була не спірна, то одна думка була б у всіх. 300 млн і всі мають одну думку. Це було б чудово. Я жартую, звичайно. Але в принципі я ставлюся з повагою до людей, які мають думку, відстоюють її, аргументують і ведуть таку роботу, яка є цікавою. Необхідно, щоб те, що буде писатися, читали. Це ж теж важливо, правильно?» — прокоментував Кравчук.
«Які наративи буде озвучувати Арестович, покаже час. Якщо вони не будуть відповідати покладеним нормам, я думаю, керівництво держави ухвалить правильне рішення», — резюмував Сергій Гармаш.
Арестович у ТКГ: позиція громадських діячів
Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього:
Марія Золкіна, політична аналітикиня:
Правозахисник Олександр Дмитрієв:
Керівниця проєктів у Центрі досліджень проблем громадянського суспільства, аналітикиня Марія Кучеренко:
Журналіст, ведучий Богдан Буткевич:
Експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки Дмитро Золотухін:
Журналістка, ведуча Ірина Ромалійска:
Шеф-редактор інформаційно-аналітичного порталу «Хвиля», журналіст і блогер, співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко:
Нагадаємо, в кінці 2017 року Олексій Арестович опублікував в соцмережі скандальну заяву, в якій назвав себе «пропагандистом і не патріотом України».
«На питання відновлення історичної пам'яті, справедливості, боротьби, перемог і поразок, становлення нації, мови/мов, лікування історичних ран я дивлюся як солдат на вошу», — писав Арестович і зазначив, що його «абсолютно не хвилюють національні питання».
Цікаво, що на сайті «Рейтинги» проводять паралель між самовикриттям Олексія і завершенням роботи його благодійного фонду у 2017 році
«Зі своєї Facebook сторінки у 2017 році звернувся до читачів з самовикриттям. Заявив, що всі його публічні дії з початку 2014 року мали тільки дві мети: антипропаганду в бік Російської Федерації та пропаганду всього українського як кращого, позитивного та успішного. Олексій Арестович заявив, що особисто він до патріотизму, українського народу та його культури ставиться з «помірною огидою».
Цікаво, що «камінг аут» пропагандиста збігся за часом зі згортанням роботи його благодійного фонду. А його поява в медіапросторі супроводжувалася реєстрацією цього зручного фінансового «гаманця», — пишуть на сайті «Рейтинги».