Ак-Довурак і "колишні": хто мітить в мери Рубіжного
Колишні мери, пенсіонери, фігуранти "Миротворця", безробітні і навіть електрогазозварник. Зовсім юні та літні. Хто тільки не балотується на посаду міського голови Рубіжного. "ВВ" розповідає про кожного з 13 кандидатів
Рубіжне — одне з великих міст неокупованої частини Луганської області з населенням понад 57 тисяч осіб. Тут працюють такі хімпідприємства, як Рубіжанський картонно-тарний комбінат і науково-виробниче підприємство «Зоря».
І, оскільки в трикутнику «Сєвєродонецьк–Лисичанськ–Рубіжне» це єдине місто, де не скасували місцеві вибори–2020, боротьба за крісло мера обіцяє бути спекотною.
"Старі" обличчя
Від партії «Наш край» балотується Сергій Хортів. 54 роки. Уродженець міста Молодогвардійськ, дві вищі освіти: вчитель історії та інженер-економіст.
Мером його вже обирали у 2015-му році (партія «Опозиційний блок»), але у 2019-му депутати усунули Сергія Івановича від виконання обов'язків. У минулому — депутат Луганської обласної ради від «Партії регіонів».
За даними сайту «Миротворець», у 2014-му в Луганську Хортів голосував за право закликати російські війська в Україну, а пізніше вже в Рубіжному блокував українську військову техніку.
Рубіжанцям каденція Хортіва запам'яталася програмою децентралізації опалення. У його декларації за 2019 рік дві квартири у спільній власності, земельна ділянка, автомобіль дружини ВАЗ і 1 гривня зарплати на основному місці роботи. Дані про суми на банківських рахунках не розкриває.
Після Хортіва обов'язки міського голови виконував секретар міськради Анатолій Бусєнков. Зараз він теж кандидат в мери від партії «Опозиційна платформа — За життя». 58 років.
Рубіжанець, освіта вища. Був директором «Рубіжанського фізкультурно-спортивного комплексу». З 2002 по 2010 — мер Рубіжного. У 2011 Янукович призначив Бусєнкова головою Фастівської районної державної адміністрації (Київська область).
У 2013 став депутатом Київської обласної ради. У 2014 балотувався в нардепи разом з партією Сергія Тігіпка «Сильна Україна», не пройшов. Також фігурант «Миротворця», за даними сайту «брав участь в нарадах бойовиків».
Згідно з декларацією, у нього та у дружини по ділянці землі в Фастівському районі, спільна квартира в Рубіжному (площа понад 200 квадратних метрів), іномарка Мазда також у власності дружини. Яка у 2019-му році й заробила майже втричі більше, ніж чоловік, неповні 300 тисяч гривень.
Від партії «Слуга народу» балотується колишній заступник мера Хортіва Олександр Якунін.
49 років, народився і живе в Рубіжному. Директор з охорони праці на підприємстві «Зоря».
Володіє двома квартирами, і ще однією навпіл з дружиною. Їздить на іномарці Ніссан.
Мітить в крісло мера і ще один колишній міський голова Костянтин Козюберда. 63 роки. Балотується від партії «За майбутнє».
Рубіжанець, технік-електромеханік. З 2006 по 2010 був депутатом Рубіжанської міської ради від Комуністичної партії України.
У 2010 році від неї ж був обраний мером. Але на посаді пробув два роки, не знайшов спільної мови з депутатами (більшість яких представляли «Партію регіонів») і був відсторонений.
У конфлікті навколо продажу землі Центрального ринку встав на сторону риночників і виступав проти депутатів міськради. Тричі балотувався до Верховної Ради, але без успіху.
Не новачок в політиці та кандидат від партії «Справедливість» Дмитро Мухтаров. 57 років.
Родом з Хмельницької області, тимчасово безробітний.
Був секретарем рубіжанського міської ради, пізніше очолював Сватівську райдержадміністрацію.
Притягувався до відповідальності за те, що не повідомив про конфлікт інтересів.
Новачки
У списку кандидатів чимало жінок. Самовисуванкою балотується Юлія Сабаєва. 43 роки, народилася в Кадіївці (колишній Стаханов), живе в Рубіжному. Безпартійна, освіта вища.
У документах ТВК вказано, що Юлія Володимирівна тимчасово не працює. Але в рішенні Рубіжанської міської ради про створення Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді членом ради вказана журналістка газети «Рубіжанські новини» Юлія Сабаєва. Статті цієї авторки можна знайти й на сторінці «Старобільські новини».
Ще один кандидат-самовисуванець — Володимир Попов. 50 років. Житель Рубіжного, безпартійний підприємець. Згідно з даними Мін'юсту, основний вид діяльності — гуртова торгівля відходами та брухтом.
Балотується і підприємець Юрій Смалій. 59 років. Самовисуванець, пенсіонер, безпартійний житель Рубіжного. У місті прізвище Смалій відоме, оскільки підприємство з такою назвою спеціалізується на виробництві шкарпеток.
Цікавий кандидат і електрогазозварник з Рубіжного Олександр Воронцов. Родом з Кремінського району. 59 років. Безпартійний. Освіта середньо-технічна.
"Парашутисти"
Напевно, жодні вибори не обходяться без кандидатів з інших міст.
Кандидаткою-самовисуванкою зареєстрована Альона Аболєнцева. 33 роки, уродженка міста Ак-Довурак Російської Федерації. Освіта вища.
Тимчасово безробітна безпартійна Альона Василівна живе в Києві. У відкритих джерелах про неї інформації небагато. Аболєнцева брала участь у виборах як членкиня виборчої комісії від «Партії зелених» і «Ліберальної партії». Також у 2017-му пожертвувала 13 тисяч гривень Київської міської організації «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».
Ще один самовисуванець Олександр Паламарчук. 34 роки, безпартійний підприємець.
Народився і живе в селі Гатне Київської області. Він депутат Києво-Святошинської райради від партії «Європейська солідарність». Володіє квартирою в Київській області, водить Лексус і у 2019 заробив понад 3 мільйони гривень.
Ще один безпартійний самовисуванець, що живе в Києві, це Євген Фруман. Уродженець Луганська, 19 років, тимчасово не працює. Цікаво, що його прізвище співзвучне з прізвищем політика Юрія Фурмана. Можливо, має місце технологія двійників.
Балотується і методистка з Сєвєродонецька Олена Єфімова. 42 роки, безпартійна, родом з Кадіївки.
Цей список в Рубіжному, можливо, ще буде поповнюватися. Але, швидше за все, в судовому порядку.
В останній день реєстрації кандидатів змінили голову міської територіальної виборчої комісії. Члени ТВК не можуть знайти спільну мову і чекають роз'яснень від Центрвиборчкому.