Жителі розповіли, що думають про новий мурал "Звільнення Краматорська": відео
Жителі розповіли, що думають про новий мурал "Звільнення Краматорська". Українські захисники - в образах котиків. Такими їх зобразили автор.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на dn.ua
Арт-об'єкт в Краматорську створили в рамках проекту «Дифузії», які привозить в Україну художників з Європи. Над даними зображенням працював муралістами Алан Мейер з Берліна і Дмитро Коломойцев з Києва.
До речі, Дмитро сам ветеран бойових дій на Донбасі.
До роботи над Мураль залучали всіх охочих, брали участь і діти. Багатьом краматорчани ідея арт-об'єкту сподобалася:
Ілля: «Чим яскравіше - тим краще. Це і розвиток міста, і додає позитивних емоцій. І в нашому, скажімо так, трохи сумне регіоні це чудово. Позитив - це завжди добре »;
Євген: «Добре, коли роботи професійно оформлені, коли таким чином прикрашають старі будівлі. Але якщо малюють марення, то це сенсу не має. Нехай такими малюнками замалюють всі написи про продаж наркотиків і т.д. Цей мурал прикольний. Стара стіна, намалювали добре. Молодці ».
Однак не всі жителі дотримуються такої думки. Основні дебати розгорнулися в соцмережах.
Деякі вважають, що автори малюнка паплюжать пам'ять загиблих військових і сміються над ними.
«Такої мети у нас не було. З приводу коментарів "діти краще намалюють", "мазня" … Живопис - не змагання, а свято кольору, краси і самовираження. Однозначно неправильним буде намагатися перешкодити процесу пошуку нового і працювати зі старим. Так робили, зокрема, в радянській Україні. І ми однозначно не хочемо, щоб ці відносини між суспільством і художником продовжували вважатися нормою », - пояснив Мейер
Коломойцев нагадав, що велика частина Мура створювалася дітьми, залучали всіх охочих. Це був стихійний процес.
Шукали наймиліший образ. І ось знайшли таку антропоморфность, яка дозволила піти поглянути взагалі з іншого боку на те, що відбувається. І коти, по-моєму, це найкраща можливість це реалізувати, - пояснював раніше художник-муралістами.
Відзначимо, що Алан Мейер народився в Санкт-Петербурзі. Емігрував з СРСР перед його розпадом, жив в Нью-Йорку, Ізраїлі, але оселився в Берліні. Після початку війни на сході України почав організовувати художні резиденції і виставки в Донецькій і Луганській областях, а також благодійні аукціони для Донбасу в Німеччині.