
Як працює соціальне житло "ЯМаріуполь" у Києві: фото
Гуртожиток «ЯМаріуполь» у Києві відкрився наприкінці минулого року і став третім соціальним житлом, яке Маріупольська міська рада облаштувала для переселенців зі своєї громади. До цього ще два таких проєкти реалізували в Дніпрі — там відкриті пʼятиповерхову та девʼятиповерхову будівлі з кімнатами для маріупольських родин.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
У Києві кімнати для переселенців облаштували поки що на одному першому поверсі гуртожитку за адресою вул. Празька, 34. На поверхах вище проживають інші мешканці. Зараз тривають перемовини про виділення додаткових вільних кімнат у цій же будівлі, щоб відремонтувати їх та надати більшій кількості маріупольців.
Ремонтні роботи першого поверху вартували 9,1 млн грн із міського бюджету. Про це свідчать тендери, опубліковані Міським управлінням капітального будівництва Маріупольської міської ради на Прозоро. З підрядником ТОВ «БТК «МІРА» уклали дві угоди (основна на 7,2 млн грн та на додаткові послуги на 1,8 млн грн).

У київському гуртожитку обладнана 21 кімната, в яких проживають 57 маріупольців. Кімнати різні за розміром, у них проживає від 1 до 5 людей. Ще перед заїздом приміщення облаштовують усім необхідним: ліжками, шафами, столами та стільцями, а ще постільною білизною, набором посуду. Зараз із наближенням до літа та спеки маріупольцям видали вентилятори. Хоч на спільних кухнях розміщується достатньо холодильників, ще окремі мініхолодильники є в кожній кімнаті для особистого користування родиною.

У гуртожитку працює завідувачка Тетяна Сергіївна, яка координує роботу у всьому приміщенні.
«У нас тут одна велика родина. У мої обовʼязки входить знати все і про всіх: кому що треба, хто о котрій йде на роботу, щоб відчинити двері, хто о котрій повертається. Якщо треба, то викликаю комусь швидку допомогу, або аварійну службу, слідкую за оплатою комунальних послуг», — ділиться Тетяна Сергіївна.
Біля входу чергує адміністраторка Надія Станіславівна. Вона зустрічає та проводжає мешканців, перевіряє перепустки, слідкує, щоб на територію не зайшли чужі. Поруч з нею працює поліціянт. Маріупольська міська домовилася з Національною поліцію щодо охорони гуртожитку.
На поверсі є дві спільні кухні, дві туалетні кімнати та одна душова. На кожній із кухонь є 5 холодильників, 2 газові печі, мультиварка, мікрохвильовка, електрочайник, тумби та шафи.

У душовій — 6 окремих кабінок, до яких прилаштовані комірки для зберігання речей.

Окремо облаштована пральня з 2 пральними та 2 сушильними машинками. Для користування ними мешканці записуються згідно з графіком. Пральний порошок та мийні засоби докупають самостійно.

У гуртожитку є ігрова кімната з різноманітними іграшками та активностями для дітей. Тут із 9 до 18 працює вихователька Ірина. Батьки можуть залишити в кімнаті дітей, коли йдуть на роботу чи по власних справах. Ця послуга абсолютно безплатна.

Також є зона коворкінгу — кімната з письмовими столами, стільцями, телевізором, компʼютерами та принтером. Тут мешканці можуть працювати або проводити дозвілля.

У всіх кімнатах чисто, прибрано та затишно. У гуртожитку працює прибиральниця, але мешканців теж безпосередньо просять підтримувати чистоту та порядок. Особливо в кімнатах загального користування.
Зараз у гуртожитку прохолодно, адже погода мінлива, а централізоване опалення вже не працює. Та взимку в кімнатах було тепло, каже жителька гуртожитку Марія. За грудень та січень вони з родиною платити близько 1600 грн за комунальні послуги, зараз без опалення — приблизно 450 грн у місяць. Саме проживання для маріупольців безплатне.
Як маріупольцям подати заявку на соціальне житло?
Подати заяву на соціальне житло маріупольці можуть через центри «ЯМаріуполь». Їхня мапа та перелік адрес розміщений на окремому сайті тут. Попередньо можна звʼязатися з адміністраторами центрів та уточнити точний перелік документів, які потрібні для заяви.
Подані заяви розглядає Житлова комісія, яка визначає «переможців» за бальною системою. Перевага на заселення, першочергово, віддається військовослужбовцям, ветеранам, тим, хто повернувся з полону, та їхнім родинам, а також маріупольцям з інвалідністю, маріупольцям, які втратили близьких та рідних під час боїв за місто.
Читайте матеріал повністю: Соціальне житло «ЯМаріуполь» у Києві: які умови проживання
Читайте також: Нові правила обліку ВПО: що зміниться та в чому складнощі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.