
В Україні подорожчала "комуналка": за що доведеться платити більше
Про це повідомляє сайт RegioNews із посиланням на Державну службу статистики.
Упродовж 2025 року в Україні подорожчали комунальні послуги. В середньому це зростання на 20,1%. Найбільше зросло в ціні електропостачання, адже електроенергія подорожчала на 63,6%. Інші послуги подорожчали таким чином:
- обслуговування багатоквартирних будинків - на 18,9%;
- вивезення побутових відходів - на 10,7%;
- ремонт і утримання житлового фонду - на 3,3%;
- водопостачання - на 0,7%;
- водовідведення - на 0,6%.
Що стосується вартості опалення, гарячої води та природного газу, то тарифи не змінились.
«Такі тарифи, як на тепло, на гарячу воду, я переконаний, до кінця війни, до кінця воєнних дій в Україні не потрібно покладати на людей додатковим тягарем», - казав раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Варто зазначити, що з 1 червня 2024 року для населення зріс тариф на електроенергію до 2,64 гривні за кВт-год. Водночас Нафтогаз, клієнтами якого є більшість українців, встановили тариф на газ в розмірі 7,96 гривні за кубічний метр. Цей тариф зафіксований до 30 квітня 2026 року.
«Газ для населення залишається важливою частиною нашої роботи. Ми підтримуємо стабільність постачання та виконуємо зобов’язання перед споживачами навіть у надскладних умовах», - казав очільник Групи Нафтогаз Роман Чумак.
У інших постачальників ціни відрізняються. Тарифи встановлюються приблизно в межах 7-10 гривень залежно від компанії та регіону.
Нагадаємо, що також Держстат оновив дані щодо вартості продуктів в Україні. За даними фахівців, найшвидше зростають в ціні овочі, фрукти та м'ясо. При цьому білокачанна капуста є "лідером": за рік фіксують подорожчання практично в чотири рази. Наприклад, якщо в грудні 2024 року середня ціна дорівнювала 34,02 гривні за кілограм, то вже в квітні цього року фіксують 49,72 гривні за кілограм.
Також в "лідерах подорожчання" морква. За рік вона зросла в ціні на 205,9%. У грудні минулого року кілограм коштував 28,69 гривні. Проте вже в квітні 2024 року вартість кілограма зросла до 38,96 гривні.
Яйця за рік "стрибнули" в ціні на 73%. Подорожчання фіксують до 59,17 гривні. При цьому в грудні минулого року перед святами десяток яєць коштував в середньому ще дорожче - 64,24 гривні.
Загалом, зростання тарифів на комунальні послуги та продукти харчування створює додатковий тягар для українських сімей, особливо в умовах економічної нестабільності та тривалої війни. В умовах таких змін важливо приділяти увагу енергозбереженню, а також переглядати свої звички споживання енергоресурсів, щоб зменшити рахунки за комунальні послуги.
Партнерський матеріал
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.