
Як Луганська ОВА просуватиме питання компенсації за зруйноване та пошкоджене майно
На пресконференції 1 травня 2025 року Східний Варіант поставив питання про те, як Луганська ОВА просуватиме питання компенсації за зруйноване та пошкоджене майно. Адже Луганська область станом на зараз майже вся окупована, і державні програми відшкодування для її мешканців не діють.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
«Це болюче питання і зовсім несправедливе стосовно тимчасово окупованих громад. Бо ми не гірші, наприклад, ніж Харківщина, де фізично можна зафіксувати знищення житла. Я не маю чіткої відповіді, як я можу прискорити підписання Закону, який зараз на підписі Президента. Але я думаю, що проведу консультації з нашими народними депутатами, з Урядом, з профільними міністерствами. Я так розумію, що для держави це теж болюче питання й однозначної позиції немає. Мабуть, десь є затримка підписання. Але я точно приділятиму увагу й порушуватиму це питання, де тільки зможу», — пояснив Олексій Харченко.
18 квітня Кабінет Міністрів України вніс зміни в Постанову № 495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». Відтепер тимчасово окуповані адміністрації, які працюють на підконтрольних територіях, можуть отримати в користування землю в приймаючих громадах, будувати там житло й надавати його переселенцям та іншим соціально-незахищеним категоріям осіб.
«Сіверськодонецька громада зараз рухається до одержання в комунальну власність державної землі на території Київської області. Якщо ми відпрацюємо цей механізм, і Кабмін погодить, цей досвід ми можемо масштабувати, бо державної землі більше, ніж комунальної. І, звичайно, з державою буде простіше співпрацювати, тому що приймаючі громади не завжди активно йдуть на допомогу і сприймають наші ініціативи щодо будівництва житла чи інших соціальних проєктів», — розповів Олексій Харченко.
На Конгресі регіональних і місцевих влад Олексій Харченко планує порушити питання участі громад Луганщини в усіх урядових проєктах:
«Я особисто зіштовхуюся з тим, що в достатньо цікаві програми, які фінансуються коштом донорів, частково державою, частково приймаючими громадами, не входять тимчасово окуповані території. Я порушуватиму це питання. Ми маємо домовитися і стати учасником. Агенція відновлення обрала ряд приймаючих громад і запустила величезне будівництво житла для ВПО під умови, коли приймаюча громада бере кредит 25 %, 75 % закривають донори. Я вважаю, що наші громади мають можливість стати повноцінними учасниками таких проєктів і виступати замовниками будівництва на рівні з приймаючими громадами».
Зараз Луганська ОВА вивчає можливості бюджетів громад, щоб започаткувати програму відшкодування або часткового відшкодування першого внеску іпотеки для переселенців.
Нагадаємо, що 1 травня 2025 року новопризначений начальник Луганської обласної військової адміністрації Олексій Харченко провів першу пресконференцію, на якій були журналісти, громадські діячі та переселенці громад. Читайте повністю матеріал про найважливіші заяви начальника Луганської ОВА.
Читайте також: Що відомо про новопризначеного начальника Луганської ОВА Олексія Харченка: біографія, декларація, відрядження
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.