Як знайти тимчасове житло після виїзду з ТОТ: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта
На початку минулого року онлайн-медіа Східний Варіант запустило гарячу лінію “HelpPrint”. За період діяльності ініціативи команда опрацювала вже понад 170 звернень, зокрема від українців та українок з тимчасово окупованих територій України. Ви також можете запитати про евакуацію з тимчасово окупованих територій, допомогу переселенцям, пошук тимчасового житла, вступ до університету після отримання освіти в окупації та багато іншого.
Пріоритетним питанням для вимушених переселенців залишається пошук тимчасового житла та облаштування на новому місці. Тому у чат-боті “HelpPrint” запитувачі отримують посилання на платформи, а також контакти організацій, куди переселенці можуть звертатися по допомогу для пошуку житла після виїзду.
Сайти та чат-боти для пошуку тимчасового житла
Державна ініціатива, яка допомагає знайти тимчасове житло та координувати взаємодію між тими, хто шукає допомогу, і тими, хто готовий надати її. Тут можна знайти пропозиції безоплатного житла з різних регіонів України.
Чат-бот покликаний допомогти внутрішньо переміщеним особам інтегруватися у приймаючі громади. З його допомогою можна знайти житло у новому регіоні, дізнатися, які документи необхідні для оформлення статусу ВПО, як і де отримати допомогу, адреси та номери телефонів ЦНАПів тощо.
Наразі застосунок розроблений для чотирьох міст: Києва, Львова, Івано-Франківська та Чернівців.
Сервіс для пошуку безплатного житла, який був створений волонтерами з ІТ-спільноти України. Телефон ініціативи: 080 03 32 238.
Спільна ініціатива Офісу Президента України та “Укрзалізниці”. На сайті можна ознайомитись із загальною кількістю місць, які кожна область пропонує для безплатного розселення ВПО, з їх поділом на вільні та зайняті. Є можливість відфільтрувати варіанти за областю чи окремою громадою.
Також наведені номери телефонів контактних центрів у кожному регіоні, за якими можна звертатися з питаннями щодо розміщення та бронювання житла для переселенців.
Телеграм-бот від Міністерства цифрової трансформації. Виберіть потрібну область та населений пункт, вкажіть, що вам потрібна тимчасова домівка, і отримайте номер координатора, за яким можна зателефонувати.
Група в Фейсбуці, де можна знайти допомогу в пошуці тимчасового житла.
Місцеві та волонтерські ініціативи
У регіоні, куди переїхали переселенці, можуть функціонувати громадські організації, що займаються наданням житла внутрішньо переміщеним особам. Це можуть бути житло волонтерів, гуртожитки або шелтери.
Координаторка з евакуації з Сумського гуманітарного коридору та з Харківського ДОТ Олена Губанова зазначає в коментарі Східному Варіанту, що громади зацікавлені у тому, щоб приїжджали люди, особливо сім'ї з дітьми або ті, хто просто шукає роботу.
Для пошуку таких ініціатив ви можете звернутися безпосередньо на гарячі лінії місцевої влади в тому регіоні, де ви перебуваєте або плануєте знайти житло.
Також варто контактувати з військовими адміністраціями, зокрема Донецької та Луганської областей. Вони активно працюють над наданням допомоги та реінтеграцією ВПО.
Перелік контактів, до яких ви можете звернутися із запитами про пошук тимчасового житла:
Громадська організація “Helping to Leave”
Для звернень та додаткової інформації можна зв'язатися за номером телефону:
+38 (093) 177-64-58 або в чат-бот @helpingtoleave_bot.
Гаряча лінія Донецької ОДА з питань евакуації та гуманітарної допомоги:
0 800 408 911.
Гаряча лінія Луганської ОВА:
(063) 306 48 50, (066) 833 68 31.
Контакт-центри з питань розміщення тимчасово евакуйованих – діють у 15 регіонах:
Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області. Посилання на список.
Як звернутися на гарячу лінію Східного Варіанта?
- Номер гарячої лінії (може змінюватись): +38 091 48 18 150
- Telegram: @Help_print_bot
- Електронна пошта: [email protected]
- Viber: Help Print Bot
- Skype: Help Print
- Signal: +380738955177
- Telegram-бот медіа з можливістю зареєструвати звернення: @eastvar_bot
***
Нагадаємо, що гаряча лінія "HelpPrint" створена командою онлайн-медіа "Східний Варіант" для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій, а також переселенців, що потребують допомоги або бажають поділитися інформацією.
Гаряча лінія є повністю конфіденційним каналом спілкування. Ми гарантуємо безпеку та цілковиту анонімність.
Читайте також: Де шукати роботу після виїзду з ТОТ: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта