Відбулася підсумкова у 2024 році зустріч Конгресу місцевих та регіональних влад за участю Донеччини та Луганщини (фото, відео)
У Львові відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, на якому обговорили результати роботи за цей рік та основні напрями діяльності у 2025 році.
Про це повідомляє Донецька і Луганська ОВА і Офіс Президента.
Голова Донецької ОВА Вадим Філащкін разом із 12 іншими делегатами від Донеччини взяв участь у підсумковому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за 2024 рік, він доповів, що говорили про ситуацію на фронті, евакуацію цивільних, підтримку ВПО, побудову фортифікацій, допомогу Силам оборони України, роботу пунктів незламності, відновлення пошкоджених об'єктів критичної інфраструктури. Звітували про реалізовані програми та реформи за поточний рік, говорили про заплановане на наступний.
Найголовніше для Донеччини — стійкість фронту. Вдячний Президентові за глибоке розуміння нашої ситуації та пильну увагу до проблем окремих громад Донеччини та регіону в цілому. Присутні на Конгресі голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба, голова Офісу Президента Андрій Єрмак та його заступники Віктор Микита і Ірина Верещук, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і міністр оборони Рустем Умєров також запевнили у тому, що потреби громад мають високий пріоритет.
Делегатка від Луганщини Яна Літвінова порушила перед Віце-прем’єром питання встановлення факту пошкодження або руйнування нерухомого майна на підставі інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі
«Конгрес місцевих та регіональних влад довів свою ефективність як майданчик для прямої комунікації військово-політичного керівництва країни з громадами. Дякую президенту України Володимиру Зеленському за конкретні відповіді на запитання, без вирішення яких подальший розвиток прифронтових територій неможливий», – прокоментував подію очільник Луганщини Артем Лисогор.
Зокрема, для Луганської області такою проблемою є неможливість отримання компенсації за зруйноване та пошкоджене житло, яке залишилось на тимчасово окупованій території. Це питання порушила перед Віце-прем'єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Кулебою начальниця Старобільської МВА Яна Літвінова під час дискусійної панелі.
Наразі претендувати на компенсацію за таке майно можна тільки, якщо воно знаходиться на підконтрольній території України та/або в зоні активних бойових дій.
Чинним законодавством не передбачено встановлення факту пошкодження або руйнування майна на підставі інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, та прийняття рішення щодо компенсації на підставі даних з цих інформаційних продуктів.
Тож необхідно, щоб Кабінет Міністрів України постановою затвердив особливості обстеження знищених об’єктів нерухомого майна, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), зокрема із застосуванням супутникових систем.
«Луганська ОВА з цього питання неодноразово зверталась до Мінреінтеграції, до Мінінфраструктури. Сподіваємось, що за сприяння Віце-прем’єра Олексія Кулеби найближчим часом воно буде вирішене», – додав Артем Лисогор.
Також він відзначив високу ефективність запропонованого Президентом нового формату роботи Конгресу: відтепер участь у ньому беруть делегати, обрані більшістю голосів на засіданні регіонального офісу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що План внутрішньої стійкості, який Володимир Зеленський представив у парламенті, передбачає, зокрема, функціонування стійких і спроможних громад.
«Окремо я хочу відзначити ухвалення Закону «Про міжнародне територіальне співробітництво України» у квітні цього року, який надав можливість для тісної співпраці не лише прикордонним регіонам, а й територіальним громадам з усіх куточків України, що сприятиме більш широкому та ефективному залученню міжнародної допомоги», – зауважив він.
За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, робота уряду сфокусована на восьми ключових напрямах: фінансова стійкість, відновлення, оборона, медицина, освіта, проходження опалювального сезону, соціальна підтримка та підтримка бізнесу. Зокрема, цьогоріч ресурс місцевих бюджетів становив понад 285 млрд грн, наступного року він зросте до 328 млрд грн.
«Уряд постійно приділяє значну увагу регіонам і громадам. Робимо все, щоб вони були сильними та спроможними», – додав Денис Шмигаль.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що вже близько 90 % рад на сесіях проголосували на підтримку Плану перемоги.
Він закликав представників місцевих і регіональних влад продовжувати докладати всіх можливих зусиль і працювати з іноземними елітами та суспільствами.
«Союзники й партнери сповнені рішучості допомагати нам і далі. Яскраві докази – чергові оборонні та санкційні пакети. Ми налагоджуємо активний діалог з адміністрацією обраного Президента Дональда Трампа. І я можу вам сказати, що команда Президента Трампа чітко усвідомлює значення України для глобальної безпеки», – зазначив Андрій Єрмак.
Загалом на засіданні були присутні 280 учасників, ще понад 1400 членів Конгресу, а також посли США, Франції, Данії, Австрії та Греції приєдналися онлайн.