Мінсоцполітики та міжнародні партнери обговорили план дій для евакуації людей з інвалідністю та людей похилого віку з прифронтових територій
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та координатор системи ООН, гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале провели зустріч для обговорення розробки плану дій для евакуації людей похилого віку та людей з інвалідністю з прифронтових територій України.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.
Обговорення відбулося в межах заходу високого рівня, в якому взяли участь іноземні співробітники дипломатичних місій, а також представники провідних міжнародних організацій, таких як УВКБ ООН, ПРООН, ВООЗ, МОМ, Міжнародний Комітет Червоного Хреста та інші. Серед учасників також — заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.
Очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович зазначила, що серед людей похилого віку та людей з інвалідністю, яких необхідно перемістити у більш безпечні місця, чимало тих, хто потребує додаткового догляду. А отже перед урядовцями та партнерами, які допомагають українцям у вирішенні цих завдань, стоїть завдання забезпечити житловий фонд, де такі послуги можна надавати.
"Ворог постійно обстрілює прифронтові території, і ми не маємо права зупиняти процеси евакуації. Ми вже впроваджуємо послугу підтриманого проживання, прагнемо залучити нових надавачів послуг, а також пропонуємо створити так званий “банк соціального житла”. Це дозволить надавати послуги підтриманого проживання або геріатричного догляду для людей похилого віку, зокрема, через ефективне використання ресурсів приватного житла. Ми впевнені, що ця ініціатива стане важливим кроком у забезпеченні необхідної підтримки тим, хто евакуйовується з прифронтових зон", — зазначила Оксана Жолнович.
Також зазначається, що наразі в Україні тривають масштабні реформи у соціальній сфері, метою яких є створення інклюзивного та ефективного ринку соціальних послуг. Зокрема йдеться про створення нової моделі догляду за людьми, які потребують підтримки. Особливо важливо це саме для тих громадян, які через війну змушені залишити рідні домівки або мають бути евакуйованими разом із закладами, де вони проживали.
Читайте також: У Дружківській громаді на Донеччині залишається близько 32 тис. жителів
Читайте також: З окупованого селища на Донеччині повернули шестирічну дівчинку