UA
RU UA
08 Листопада 2024, 18:11
Пропагандистські свята на ТОТ: як росіяни формують нову реальність
Антифейк

Пропагандистські свята на ТОТ: як росіяни формують нову реальність

Чому російські окупанти створюють нові «свята» для тимчасово окупованих територій (ТОТ)? Що це дає країні-загарбниці? І як це впливає на сприйняття окупації людьми, які там залишаються? Відповіді на ці та інші питання дізнався Східний Варіант

На тимчасово окупованих територіях України російські пропагандисти створюють та проводять нові свята національного значення, намагаючись «закріпити» свої звʼязки з росією та вкотре підтвердити своє «воззʼєднання». Наприклад, це так зване свято «дня воззʼєднання днр, лнр, Запорізької та Херсонської областей із росією», яке проводиться 30 вересня, або «день народної єдності росії», яке також активно «святкується» на ТОТ.

Докладніше про пропаганду в цих святах розповідає Східний Варіант разом експертом «Детектор медіа» Олексієм Півтораком.

Створюють картинку «єдності»

На тимчасово окупованих територіях України росіяни використовують свята, як черговий елемент пропаганди та інструмент впливу на суспільство. Через організацію заходів та урочистостей, які наголошують на «єдності» з росією, окупаційна влада намагається нав’язати проросійські настрої, знецінити українську культуру і створити ілюзію підтримки місцевим населенням нової «влади».

скрин рос пропаганда
Скриншот пропагандистських змі

Подібні заходи часто супроводжуються розповсюдженням російської символіки, участю пропагандистських медіа та навіть залученням дітей і молоді до різних «патріотичних» акцій. Так, свята стають інструментом у спробах ідеологічної асиміляції українців на окупованих територіях, формуючи серед них лояльність до окупаційного режиму та підрив української ідентичності.

Важливе місце в переліку таких «свят» отримав «день воззʼєднання днр, лнр, Запорізької та Херсонської областей із росією», яке проводиться 30 вересня. Ця дата пропагується, як символ «об’єднання» окупованих територій із російською федерацією, а святкування нав’язується місцевим жителям через публічні заходи, офіційні церемонії, концерти та медійні кампанії. Окупаційна влада прагне створити ілюзію підтримки цього «возз’єднання» серед населення, використовуючи його, як інструмент легітимізації свого контролю над цими територіями.

Приводом для проголошення такого «свята» стала не лише окупація територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а і проведення окупантами так званого «референдуму за приєднання до росії». Референдум не мав юридичної сили, проходив без міжнародних спостерігачів та із численними порушеннями. Однак росіяни проголосили високі результати голосування людей «за воззʼєднання з рф». 30 вересня 2022 року в Москві міжнародний злочинець, терорист та так званий президент рф володимир путін підписав про це договір.

Пропагандистську мету таких «свят» підтверджує заступник керівника Центру досліджень «Детектор медіа» Олексій Півторак. За його словами, такі заходи мають створити ілюзію «єдності», до якої так прагне рф.

«На жаль, дійсно, російська пропаганда активно використовує організацію таких “свят” для створення картинки “єдності народів” та переписування історії. У вересні відзначають “день воззʼєднання” тимчасово окупованих територій України з росією. Ми в “Детекторі медіа” вважаємо такі свята спробами просунути власну версію подій та легітимізувати окупацію», — ділиться пан Олексій.

Олексій Півторак

«день народної єдності» в так званих «днр» та «лнр»

«день народної єдності» відзначають у росії ще з 2005 року. Після окупації частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, пропагандисти ввели там це свято, як одне з основних, намагаючись створити в населення відчуття спільної ідентичності з росією. На окупованих територіях цей день використовують для організації масових заходів, парадів та «патріотичних» акцій, залучаючи школи, підприємства і громадські організації.

Такі заходи мають на меті посилити відчуття лояльності населення до росії, подаючи це, як символ єдності й спільної «історичної долі». Через контрольовані медіа нав’язується образ «єдиного народу», а «день народної єдності» позиціонується, як день, коли місцеві мешканці мають відчувати вдячність і «приналежність» до рф.

скрин рос пропаганда
Скриншот пропагандистських змі

«Варто зазначити, що російська пропаганда використовує ці “свята” для впливу на мешканців окупованих територій через освіту й ритуали, спрямовуючи їхню свідомість у відповідному напрямку та намагаючись змінити їхнє сприйняття подій. А те, що день проголошується вихідним, то це, думаю, збільшує шанси, що свято будуть сприймати позитивно навіть ті, хто не підтримує окупацію. Адже не треба йти до школи чи на роботу», — пояснює Олексій Півторак.

Подібними заходами російська федерація вкотре намагається пропагувати на тимчасово окуповані території України свої імперські наративи. А це, своєю чергою, є частиною ширшої стратегії, спрямованої на асиміляцію місцевого населення та виховання відданості до росії.

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
Антифейк

Пропагандистські свята на ТОТ: як росіяни формують нову реальність

Що відбувається

Як помічник колишнього мера Дружківки створив диверсійну групу для атак на підрозділи ЗСУ та передавав рф координати військової техніки Сил оборони

Історія

Солодкі дива: як кондитерка з Луганщини відновила бізнес у Києві

Що відбувається

"Без вікон, без дверей, повна хата обіцянок": як російська пропаганда створює міфи про відбудову на ТОТ сходу України

Що відбувається?

"Ні лікарів, ні техніки, ні бажання". Як деградує медицина в окупованому Сіверськодонецьку

Що відбувається

Як колаборант з Краматорська навів російські ракети на аеродром рідного міста

Історія

Від евакуації до пологової зали: як медикиня з Луганщини допомагає жінкам під час повномасштабної війни

Актуально

"Вижити тут не вийде": що відбувається в Покровську, який намагаються захопити росіяни

08 Листопада П’ятниця
21:59

У Броварах переселенці з Луганщини отримали гуманітарну допомогу від GEM та HGBF

21:54

Луганські прикордонники показали ураження окупантів операторами ударних дронів на Донеччині (відео)

21:35

EUMAM Ukraine працюватиме ще два роки: на це виділять понад 400 млн євро

20:59

566,9 млн грн направили на листопадові пенсійні виплати жителям Луганщини

20:52

Зеленський: Курахівський та Покровський напрямки — найскладніші зараз (відео)

20:31

Жителька Краматорська організувала розповсюдження метадону: її викрили (фото)

19:59

Міноборони допустило до використання у Силах оборони інтерактивний стрілецький полігон вітчизняного виробництва

19:54

Україна отримає близько 1,37 млрд доларів у межах проєкту Світового банку PEACE in Ukraine

19:36

Андрющенко розповів, що не так із "Будинком з годинником" в окупованому Маріуполі

18:59

У Кропивницькому переселенці з Донеччини отримали кольорові футболки (фото)

18:42

У збитому біля Костянтинівки російському БпЛА "Мисливець" виявили деталі західних виробників

18:13

Зеленський вручив батькам полеглого Героя України з Луганщини сертифікат на житло (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: