Міноборони розпочинає впровадження нових програм психологічного відновлення для військовослужбовців
Для військовослужбовців, які беруть участь в активних бойових діях, та їхніх сімей будуть впроваджені сучасні програми психологічного забезпечення та відновлення. Допомога надаватиметься з використанням доказових психологічних та відновлюваних методів.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Повідомляється, що з направленням на відновлення допомагатимуть спеціалісти групи контролю бойового стресу, коли військовий підрозділ перебуває на відновленні.
"Комплекс послуг з психологічного відновлення буде доступним для всіх військовослужбовців, які його потребують після участі в бойових діях. Психологічне відновлення буде надаватись для військовослужбовців та членів їхніх сімей. Це крок до посилення якісного психологічного захисту наших захисників", — повідомила керівниця Управління психологічного забезпечення Валентина Оболенцева.
До кінця 2024 року заплановано запуск пілотного проєкту у співпраці з органами місцевого самоврядування. Це дозволить випробувати програму на місцевому рівні та підготувати її до масштабного впровадження.
"Нові стандарти психологічного забезпечення та відновлення ініціювало Міністерство оборони. Над створенням відповідних програм працює робоча група з представників підрозділів Міноборони та Збройних сил України, громадських організацій та іноземних партнерів, що мають відповідний досвід. На базі співпраці з Групою сприяння безпеці України (SAG-U) та залучення кращих практиків розробляються нормативно-правові акти, які забезпечать реалізацію сучасних психологічних і реабілітаційних стандартів", — повідомляє Міноборони.
Читайте також: Міноборони створило Центр реінтеграції звільнених з полону військових
Читайте також: Кабмін затвердив порядок забезпечення військовослужбовців з урахуванням потреб жінок і чоловіків