Зеленський розповів про зустрічі з премʼєр-міністрами Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії в Рейкʼявіку
Володимир Зеленський розповів зустрівся з премʼєр-міністрами Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії в Рейкʼявіку.
Про це голова держави повідомив у підсумках зустрічі.
Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.
Під час зустрічі обговорили також оборонну співпрацю з іншими партнерами та довгострокову взаємодію щодо безпеки, зокрема НАТО для України, План перемоги та спільну з партнерами стратегію наближення миру.
Серед основних тем переговорів – ключові потреби України: посилення протиповітряної оборони та далекобійних спроможностей. Також ішлося про роботу на рівні команд для збільшення виробництва різних військових засобів, зокрема ППО.
Окремий фокус розмови — перекидання північнокорейських військових до зони бойових дій. Володимир Зеленський і Йонас Гар Стере наголосили на тому, що важливо дати спільну рішучу відповідь на цей виклик.
Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо і подякував за всі пакети допомоги, які Україна отримала від Фінляндії.
Серед тем, які обговорили під час зустрічі, — посилення ППО, постачання артилерійських боєприпасів та інвестиції у виробництво українських далекобійних дронів і ракет.
Президент також відзначив лідерство Фінляндії в коаліції цивільного захисту щодо будівництва укриттів.
Окрему увагу під час зустрічі приділили реалізації Формули миру та підготовці до другого Саміту миру.
Володимир Зеленський подякував Фінляндії за організацію та проведення в Гельсінкі тематичної конференції з імплементації восьмого пункту Формули миру «Екологічна безпека».
Також Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.
Одна з основних тем зустрічі — План перемоги. Зокрема, Глава держави наголосив на тому, що важливо дати Україні запрошення до НАТО й дозвіл застосовувати далекобійну зброю по російських військових об’єктах. Окремо обговорили деталі української позиції щодо питання про Північноатлантичний альянс.
«Вдячні Швеції за розуміння нашої потреби гарантувати довгострокову безпеку для України. Дуже розраховуємо на прогрес у питаннях про посилення українського повітряного щита», – зазначив Президент.
Володимир Зеленський та Ульф Крістерссон також обговорили, як зберегти й посилити єдність у Європі з урахуванням усіх викликів: і короткострокових, і довгострокових.
Окремий фокус переговорів — фінансування українського виробництва далекобійних ракет і дронів та підтримка енергомережі взимку.
Глава держави наголосив, що Швеція — один із найважливіших донорів енергетичної допомоги Україні, і подякував за всі пакети оборонної підтримки.
У Рейк’явіку Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі Спікером парламенту Ісландії Біргіром Арманнссоном та членами Комітету у закордонних справах.
Глава держави подякував Спікеру за активну участь у парламентських заходах міжнародної Кримської платформи, відзначив рішення парламенту про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу та окремо висловив подяку за оборонну підтримку України з боку Ісландії.
Ключові теми, які обговорили під час зустрічі, — реалізація Формули миру та підготовка до другого Саміту миру. Президент наголосив на тому, що до участі в ньому важливо залучити країни Глобального Півдня.
Володимир Зеленський відзначив вагому роль Ісландії у створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також Реєстру збитків.
У фокусі уваги продовження підтримки України, зокрема ключові потреби в оборонній сфері, фінансування українського виробництва, посилення української ППО та наших далекобійних спроможностей. Також реалізація пунктів Плану перемоги та підготовка до другого Саміту миру. Дякую лідерам за підтримку! Разом маємо зберегти єдність у Європі, щоб прискорити наближення миру, — підсумував президент України.
Також: у Верховній Раді розглядають можливість розвитку в державі соціального та муніципального житла