![Переселенка з Донеччини заснувала проєкт для дітей в Миргороді](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/dity-1070x580.jpg)
Переселенка з Донеччини заснувала проєкт для дітей в Миргороді
У невеликих громадах України діти з родин внутрішньо переміщених осіб часто стикаються з проблемою ізольованості та браком можливостей для творчого розвитку. Вирішити цю нагальну соціальну проблему в Миргороді допомагає проєкт — творча студія для дітей.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Переселенка з Донеччини Ірина Соколова розповідає, що у студії проходять заняття — не просто для розваги. Це територія, де діти вчаться працювати в команді, розкривають свої таланти та, що найважливіше, знаходять нових друзів. Особливо це важливо для маленьких переселенців, які часто почуваються самотніми на новому місці.
![переселенка з Донеччини заснувала проєкт для дітей в Миргороді_09](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/pereselenka-z-Donechchyny-zasnuvala-proiekt-dlia-ditey-v-Myrhorodi_05-1024x559.jpg)
Реалізувати проєкт самостійно складно, тому Ірина шукала партнерів, чиї цінності збігалися б з її особистими.
Пошуки привели до Інни Ковальської, директорки культурно-освітнього простору «Гончаренко центр Миргород». Під час зимових канікул 2023 року Ірина запропонувала провести майстерклас з елементами розваг для маленьких відвідувачів закладу. Ідею підтримали — сподобалася вона і дітям, і батькам, і директорці центру, а через деякий час Ірині запропонували проводити такі заходи на постійній основі.
«Але мені хотілося не просто проводити заняття з рукоділля, а ще й знімати це все і створювати з дітками мультики. Елементарні мультики методом перекладки. І на Всесвітній день анімації я запропонувала провести захід для всіх охочих у Миргороді, розповісти їм про українську анімацію, мультиплікацію і показати, як можна робити це самотужки», — пригадує майстриня.
Більшість дітей, які відвідують студію, — переселенці. Це діти з родин, які раніше жили в Донецьку, Бахмуті, Маріуполі, Харкові. Вони звикли до певного рівня життя, де батьки вкладали в освіту дітей, і продовжують це робити на новому місці.
«Троє хлопців з Донеччини захоплюються футболом і є гравцями миргородської “Мрії”. Саме з ними ми придумали зняти мультфільм про футбольну команду “Шахтар” — символ нашого земляцтва і надії на повернення до Донецька», — розповідає керівниця студії.
Ірина зрозуміла важливість не просто створення мультфільмів, а й об’єднання людей через цей процес. Робота над анімацією стає своєрідною медитацією, заспокоює дітей, викликає зацікавленість і вчить працювати в команді. Жінка вважає це найкращим заняттям для невеликої групи дітей, особливо враховуючи, що багато з них мають розлад дефіциту уваги.
![переселенка з Донеччини заснувала проєкт для дітей в Миргороді](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/pereselenka-z-Donechchyny-zasnuvala-proiekt-dlia-ditey-v-Myrhorodi-943x1024.jpg)
Свою місію Ірина бачить у тому, щоб допомогти дітям вийти зі своїх бульбашок і здружитися з іншими учасниками занять, а спільне створення мультфільму, власне, і стає таким об’єднавчим досвідом.
Читайте повністю історію Ірини та роботу студію у Миргороді: "Творчістю лікувати душу": як переселенка з Донеччини заснувала проєкт для дітей в Миргороді.
Також читайте: Наші бджоли не бояться мін, або Як зберегти медовий бізнес з Донеччини
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.