8 інтерактивних просторів для переселенців створять у закладах культури Львівщини до кінця року
Інтерактивні кімнати облаштовують у межах співпраці благодійного фонду «СОС Дитячі містечка» та Львівської ОВА.
Про це повідомляє Львівська ОВА
Нещодавно Львівська обласна військова адміністрація та Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» підписали меморандум про співпрацю.
Метою цього меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Львівською ОВА та БФ «СОС Дитячі Містечка», недопущення потрапляння дітей до інтернатних закладів та покращення доступу до соціальних послуг найбільш вразливих категорій населення: внутрішньо переміщених сімей з дітьми, які через військові дії втратили дім, роботу, соціальну підтримку тощо; прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, опікунських сімей, що змушені були переміститись з інших регіонів України до Львівської області через військові дії; сімей у складних життєвих обставинах та дітей, що втратили сімейне оточення або перебувають у ризику його втрати.
У межах співпраці спільно з департаментом культури, національностей та релігій Львівської ОВА вже вдалося реалізувати кілька спільних проєктів.
Зокрема, для дітей з числа ВПО, які навчаються в музичних школах, школах мистецтв та музичних фахових коледжах на Львівщині закупили музичні інструменти: 2 акордеони, 3 віолончелі, 2 класичні гітари, скрипку, синтезатор, фортепіано.
Також триває реалізація масштабного проєкту, спрямованого на підтримку внутрішньо переміщених осіб та інтеграцію даної категорії населення у нове соціальне середовище, адже з початку війни Львівщина прийняла понад 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб, в основному - це жінки з дітьми та люди старшої вікової категорії із східних регіонів України.
Проєкт передбачає створення сучасного, інтерактивного, пізнавально-інформаційного простору в закладах культури Львівщини для швидкої та ефективної адаптації внутрішньо переміщених осіб у новій громаді.
«Проєкт дасть можливість нівелювати бар’єр, який існує в місцевого населення та ВПО. Спільне проведення часу мешканцями громад та внутрішньо переміщених осіб дозволить вирішити питання соціальної напруги, зблизить людей, дасть можливість пізнати культуру і звичаї один одного, збагатить внутрішній світ, покращить психоемоційний стан людей, зніме соціальну напругу в громаді», - розповідає директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
До кінця року у закладах культури Львівщини обладнають 8 таких інтерактивних кімнат: у Пустомитах, Яворові, Дрогобичі, Золочеві, Старому Самборі, Новояворівську, Червонограді та Східниці. Загальний кошторис проєкту - 3 150 000 грн.
Обладнані кімнати слугуватимуть простором для навчання, інформування, розвитку та спілкування відвідувачів.
\