
70% українців вважають себе щасливими, незважаючи на війну, — опитування
Станом на травень 2023 року, попри понад рік повномасштабної війни, 70% українців вважають себе щасливими.
Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
В опитуванні зазначається, що у грудні 2021 року, напередодні великої війни, 71% українців вважали себе щасливими, а 15% – ні.
Також варто звернути увагу, що серед переселенців менше людей вважають себе щасливими — 54% проти 72% серед не-ВПО.
Інші опитування КМІС свідчать про ряд негативних наслідків для пересічних українців унаслідок російського вторгнення: 78% говорять про поранення або загибель принаймні когось з родичів чи друзів, 64% – про зниження доходів, 29% – про втрату роботи. Крім цього, 64% відзначають погіршення психічного здоров’я, 55% – фізичного здоров’я.
"Тому принципово важливо, що показник щастя практично не змінився і в цілому, і серед окремих категорій населення. Українці попри море труднощів і викликів сьогодення знаходять способи адаптуватися до складної реальності та рухатися вперед", — зауважили в КМІС.
Зазначимо, що КМІС понад 20 років ставить українцям запитання "Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?". Зокрема, його ставили у грудні 2021 року, за 2 місяці до повномасштабного російського вторгнення, та у вересні 2022 року, уже після вторгнення. У травні 2023 року запитання поставили повторно, щоб розуміти динаміку після понад року масштабної війни.
Нагадаємо, дослідження показало, що 94% громадян України пишаються своїм українським громадянством.
Раніше стало відомо, що 78% громадян України вважають українську мову рідною.
Доєднуйтеся! Спільнота Відновлення — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.