Більшість людей із Донецької, Запорізької та Луганської областей: на Франківщині роздали понад тисячу продуктових наборів переселенцям (відео)
Цього тижня гуманітарну допомогу для переселенців планують відвезти до десяти громад, а до кінця літа по всій області на Франківщині.
У Вигодській та Витвицькій територіальних громадах волонтери громадської організації "Хазард" та благодійного фонду "Підгір'я" роздали переселенцям понад тисячу продуктових та 200 гігієнічних наборів. Усього роздали приблизно три тонни вантажу. Передає Суспільне
Цього тижня гуманітарну допомогу для переселенців планують відвезти у десять громад, а до кінця літа — по всій області. Волонтери роздають допомогу біля будинків культури чи селищних рад. Інколи їздять у школи чи садочки, де живуть люди з інших регіонів, розповідає волонтер Сергій Сніцар.
"Згідно з переліком Кабміну продуктові набори складаються з десяти позицій. У них входять макаронні вироби, крупи, цукор, олія. Під час видачі ми заповнюємо акти, оформляємо анкети. Переселенці там вказують свій номер, який їм дали. Це ми робимо для звітності", — сказав Сергій Сніцар. Цього тижня гуманітарну допомогу для переселенців планують відвезти у десять громад Івано-Франківщини.
Дітям волонтери роздають рюкзаки з іграшками, розмальовками та ласощами. Їх уже наповненими присилають донори з-за кордону.
"Коли ми отримуємо ці рюкзачки, волонтери перевіряють, щоб там, не дай Боже, не було продуктів, в яких закінчився термін придатності. Ми взяли із собою 50 наплічників, там є, здається, 30 діток. Але якщо прийде більше, то ми завжди беремо продуктів із запасом, щоб нікого не образити", — каже волонтер Роман Дутка. Дітям волонтери роздають рюкзаки з іграшками та розмальовками.
10-річна Валерія з Харкова каже, що їй подобається такий подарунок.
"Рюкзачок — дуже блискучий, мені подобається. Я зазирнула, а там є олівці, ведмедик. Не знаю, що ще є, але щось дуже класне, я впевнена", — говорить дівчинка.
Наталія Кулішова зараз живе у Вигодській громаді. На Прикарпаття вона приїхала з Миколаєва. Жінка розповідає, що прийшла отримати продукти для себе, дочки та внука.
"Ми тут живемо вже чотири місяці, поки всього вистачає, дякуємо. Мешкаємо у зовсім чужих людей, там є своїх двоє дітей. І ми там. Але власниця сказала, скільки потрібно, стільки будете жити", — розповіла Наталія Кулішова.
У Витвицькій громаді зараз живе 154 переселенці, з них — 64 дитини, розповів голова громади Василь Ільницький. На початку повномасштабної війни тут проживали майже 700 людей з різних областей України.
"Зараз — менше переселенців, багато повиїжджали, зокрема ті, які були з Києва і Київської області. Усі люди живуть в індивідуальних будинках. Ми надали їм приміщення, житло, забезпечуємо їх харчами, одягом, взуттям, постільною білизною, матрацами", — говорить Василь Ільницький.У Витвицькій громаді переселенців намагаються забезпечити усім необхідним. Зараз тут живе 154 переселенці.
Гуманітарну допомогу у Витвиці прийшла отримати переселенка з Херсона Лілія Милик, яка зараз живе у родичів. З її слів, з окупованого міста вдалося виїхати два місяці тому з вагітною дочкою.
"Ми цілий тиждень шукали, як нам виїхати. Коли їхали, потрапили під обстріл. У колоні нас обстрілювали дуже сильно касетними бомбами. Також були заміновані поля, через які ми їхали", — пригадує Лілія Милик.
Волонтер Давид Харебава розповів, що велику частину гуманітарної допомоги для переселенців його громадська організація отримує від іноземних донорів. Також волонтери співпрацюють з іншими організаціями та військовою адміністрацією, аби ефективніше надавати допомогу.
"У нас є небайдужі люди, які нам допомагають з-за кордону, відправляють сюди їжу та все інше. Більшість людей, які звертаються до нас ,— з Донецької, Запорізької та Луганської областей. Це — найболючіші точки для нас: Сєвєродонецьк, Лисичанськ", — сказав Давид Харебава.