35 квартир буде у гуртожитку для маріупольців у Дніпрі
Міська рада Маріуполя повідомила про облаштування та ремонт окремого гуртожитку для жителів міста у Дніпрі. За попередніми оцінками, реконструкція гуртожитку у Дніпрі буде коштувати 36 мільйонів гривень. Фінансування надходить коштом міського бюджету та Міжнародної організації міграції.
Про це повідомляє Східний Варіант
Також: гуртожиток для маріупольців у Дніпрі: коли відкриють та що потрібно знати
Роботи з реконструкції першого гуртожитку у Дніпрі розпочаті цього місяця. Це пілотний проєкт. У будівлі – чотири поверхи.
На першому – пральня, ігрова зона для дітей, коворкінг, кімнати для людей з інвалідністю.
На 2-4 поверсі – соціальне житло.
На кожному поверсі загальна кухня, два санвузли, простір для загального відпочинку – їдальня. Всього 36 кімнат: 19 – однокімнатних, 16 – двокімнатних, 1 – службова.
Завершення реконструкції та облаштування планується до кінця року. Сюди може заселитися 35 родин, тобто понад 120 маріупольців.
Загальна вартість реконструкції гуртожитку складає 36 млн грн: 12 млн грн – створення побутового поверху (кошти Міжнародної організації міграції), 20 млн грн – реконструкція будівлі, 4 млн грн – оснащення.
Пресслужба Маріуполя повідомляє, що у міста вже є досвід з розселення переселенців та надання їм соціального житла для тимчасового проживання. З початку бойових дій у Донецькій області, з 2014 року – Маріуполь прийняв понад 100 тисяч переселенців. У місті з’явився перший гуртожиток для переселенців в Україні, який було відкрито за підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Надалі муніципалітет реалізовував низку проєктів з реконструкції будівель під соціальне житло для переселенців та придбання квартир – все це за програмами співфінансування з державою та областю. Також Маріуполь першим в Україні приєднався до міжнародної ініціативи "Міста солідарності", яку розпочало Агентство ООН у справах біженців. За те, що Маріуполь займався вирішенням нагальних потреб «нових маріупольців», їх комфортною адаптацією у новій громаді та бачив в них не проблему, а нову можливість для розвитку – Маріуполь отримав статус «Міста солідарності».
“На той час для розселення переселенців враховувався провідний досвід Грузії – за так званою «бальною системою». Ця система розподілу житла працювала цілком успішно та мала відповідну міжнародну практику. Чим більше у переселенця причин отримати житло, тим більше він набере балів. Цей принцип зараз покладено в основу положення”, – пояснюють працівники міської ради.