Жителі Бахмута розповіли, що хочуть бачити на центральному майдані замість демонтованих пам'ятників: відео
Жителі Бахмута розповіли, що хочуть бачити на центральній площі міста.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Бахмут in.ua
Після того, як у Бахмуті демонтували пам’ятники радянської доби, у місті відбувалося широке обговорення реконструкції центральної площі.
Міськрада та містяни розглядали варіанти створення скверу, облаштування сцени, встановлення іншого пам’ятника або відкриття молодіжного простору. У місті навіть проводили архітектурний конкурс. Але жодна з пропозицій так і не була реалізована.
На сьогодні ми маємо тільки рішення змонтувати постаменти та декілька ініціатив на майбутнє. А покижурналісти вивчили думку мешканців міста, спеціалістів міськради, краєзнавців та зробили екскурс у минуле.
Старше покоління: Кузьма та Леся Українка проти Артема
Для людей старшого покоління постаті, які потрапили під закон про декомунізацію є важливим елементом історії та пам’яті, якого важко позбутися. Минуло вже чотири роки, а більшість з опитаних навіть не може представити альтернативу демонтованому пам’ятнику Артема. Хоча, навіть серед людей пенсійного віку виявилися охочі встановити на центральній площі пам’ятник українським митцям - Лесі Українці або Тарасу Шевченку. Але дехто реагує досить агресивно на саму ініціативу і навіть на українську мову, якою наші журналісти ставили питання.
Голос молоді: Театр просто неба та оренда велосипедів
Ми також попросили озвучити своє бачення по майбутньому наповненню площі Свободи старшокласників НВК №11. Молодь натомість пропонує проєкти, які можуть бути корисними для містян, де можна проводити вільний час, що приноситимуть користь довкіллю, чи матимуть естетичну функцію.
Експертна думка: Місце для всієї громади
У Бахмутському краєзнавчому музеї підтримують прагнення молодого покоління зробити площу простором для містян. Директорка музею Олена Смирнова на питання хто з відомих людей, які внесли вагомий внесок у розвиток міста потенційно може бути на місці демонтованих радянських пам’ятників зазначає, що таких людей багато.
Але поки немає тих, хто візьме на себе відповідальність вирішити, хто саме це має бути.
Ми не вважаємо, що треба вшановувати якусь одну особистість, це має буди місце, де збираються містяни, бо ж найбільше людей збирається саме там. Простір для громади міста – не для вшанування якоїсь постаті, до якої покладали б квіти. Це сучасний простір, але з ознаками минувшини: стилізовані ліхтарі, наприклад. Ми думаємо, що це має бути локація для спілкування, прогулянок, для майбутніх туристів, для того, щоб можна було там провести якусь подію, - вважає вона.
Також Східний варіант повідомляв про те, що що має стояти замість Леніна: "мозковий штурм" експертів про нові символах Донбасу