Суспільство

Житло, робота, медичні послуги: експерт назвав три важливих складових реінтеграції Донбасу

Найважливіші складові для життя переселенців з ОРДЛО - це житло, робота, медичні послуги.

Зараз внутрішньо переміщених осіб можна схарактеризувати словом «перехворів». Так в розмові зі «Східним варіантом» висловився переселенець і політолог Костянтин Батозский.

За 7 з гаком років переселенці загартувалися, але держава все ще має допомагати їм інтегруватися на новому місці і сприяти виїзду людей з ОРДЛО.

«Люди, які переїхали з окупованих територій, як правило, вже пустили коріння в нових містах. У них діти пішли в школу, у багатьох діти вже народилися, у деяких на новому місці померли рідні. Ідентичність переселенців набуває складних рис», - пояснює Батозский.

Головними досягненнями для переселенців він називає отримання права голосу на місцевих виборах, введення іпотечних програм для переселенців і підтримка людей, які хочуть вступити в українські виші.

Якщо ж говорити про те, що ще необхідно зробити, то, на думку Батозського, це повинні бути рішення, вигідні для всіх українців.

«Ми повинні знаходити рішення, які будуть працювати на єдність нації. Перше рішення - це все, що стосується нового будинку. В нашій державі існує дуже багато покинутого і запущеного житла. Якщо за принципом лотереї абсолютно кожному переселенцю держава б надавала ділянку умовно, яку він може за бажанням продати, взяти під його заставу кредит або почати там жити, то цей проєкт працював би й на порятунок наших маленьких міст, і виручив би переселенців», - вважає експерт.

Друге і не менш важливе: поліпшити все, що стосується правил перетину КПВВ.

«Зрозуміло, що окупаційна влада не пускає людей в Україну. Але ось держава влаштувала ЦНАП на КПВВ, які зараз не працюють, тому що люди не їдуть. А люди не їдуть, бо ЦНАП не працюють. Виходить замкнуте коло. А якби ми наблизили [до лінії розмежування] не тільки державні послуги, а також і медичні, то люди б до нас їхали», - переконаний Костянтин Батозский.

Третє: допомогти переселенцям з працевлаштуванням на українських підприємствах.

«Ми, як держава, повинні вирішити, чи потрібні нам наші громадяни в окупації як фахівці? Тому що, якщо чесно, в Україні вже відчувається нестача кваліфікованих кадрів. Якби держава допомагала працевлаштовувати переселенців з довгостроковою перспективою, це було б важливим кроком», - резюмує Батозский.

Читайте також: В Українській делегації в ТКГ повідомили подробиці майбутніх відеоконференцій

Последние новости

  • Війна з РФ

З Донеччини евакуювали ще 23 дитини

4 райони на Донеччині потрапили під ворожий обстріл. Продовжується евакуація дітей і дорослих з регіону.… Read More

8 хв. назад
  • Війна з РФ

російський "інвестор" звільнив робітників з шахти на окупованій Луганщині без зарплат та розрахункових

На шахті «Білоріченська» на окупованій Луганщині чергову обіцянку не виконав російський «інвестор». Про це повідомляє… Read More

27 хв. назад
  • Війна з РФ

Загарбники вдарили по Макіївці на Луганщині "Градом" під час роздачі хліба

Окупанти обстрілюють Луганщину і руйнують будинки та інфраструктуру регіону. Про це повідомляє Луганська обласна державна… Read More

50 хв. назад
  • Війна з РФ

росіяни поранили 5 жителів Донеччини за 16 травня

Донеччина під обстрілами ворога. Є постраждалі. Про це повідомляє голова Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін. За… Read More

1 годину назад
  • Війна з РФ

ЗСУ ліквідували ще 1410 окупантів

Втрати окупантів зростають. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ  Загальні бойові втрати противника з 24.02.22… Read More

2 години назад
  • Новини Донецької області

Рятувальники евакуаційної групи "Фенікс" отримали вишиті обереги (фото)

Сьогодні, 16 травня, у День вишиванки начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін вручив вимпели-обереги… Read More

10 години назад

This website uses cookies.