Бізнес

Засновники бренду дитячого одягу розповіли про переїзд з Лисичанська до Дніпра

Дмитро та Марія Косілкини — засновники бренду дитячого одягу "ТМ Be Easy". Через повномасштабне вторгнення релокували своє виробництво з Лисичанська до Дніпра.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.

Повномасштабне вторгнення родина Косілкиних зустріла у місті Привілля, що недалеко від Лисичанська. Туди поїхали у гості до мами Марії. А 24 лютого почули гучні вибухи. Привілля тоді здавалось безпечним містом, тому Дмитро та Марія залишались там. Але сидіти без діла не хотіли, і тому налагодили у місті видачу гуманітарної допомоги для населення. 

“З минулого бізнесу у нас було багато знайомих в Італії та Німеччині. Ми писали людям за кордон, щоб за можливості вони там збирали гуманітарну допомогу та висилали нам. І це вийшло. Ми отримали багато харчових продуктів, постільної білизни, одягу – багато чого було. На базі однієї зі шкіл у Привіллі ми відкрили гуманітарний штаб та почали роздавати пакунки людям”, — пригадує Марія Косілкина.

Ситуація на фронті загострювалась — російські війська підходили до Лисичанська. Тому родина почала думати над власною евакуацією. 

“У кінці березня ми виїхали до Дніпра. Та неочікувано для нас самих USAID запропонували нам грант. Вони самостійно подзвонили, бачили у соціальних мережах, чим ми займаємось. Тому після переїзду ми ще за грантові кошти продовжували закупатися у Дніпрі та відвозити усе спочатку до Привілля, а потім до Лисичанська. Співпрацювали для цього з водіями, які вивозили людей звідти. З Дніпра вони все одно їхали туди пустими, тому ми почали вантажити їх пакунками”, — розповідає підприємиця.

Процес релокації обладнання. Фото надано Марією Косілкиною

Продовжувати було можливим до повної окупації Лисичанська. Родина до останнього не хотіла вивозити швейне обладнання, маючи надію на закінчення війни. Та коли ворожі війська були вже зовсім поряд, вирішили діяти. Для цього написали заявку для участі у державній програмі релокації.  

“Нам дуже допомагали люди. Наше обладнання було на другому поверсі. Коли ми його вивозили, у місті вже не працювали крани. Ми кинули клич людям, хто може допомогти. І вони прийшли – допомогли спустити обладнання. Але важкі машинки довелось залишити”, — каже Марія. 

Перший час родина розмістилась у знайомих на фабриці – тут вони проживали та розмістили швейне виробництво. На базі фабриці знайомі облаштували гуманітарний склад допомоги цивільним та військовим. Дмитро та Марія бачили, що у військовослужбовців було багато прохань щодо ремонту одягу. Тому почали цим займатися. 

У подружжя був великий запит на військові пончо з мембранних вологонепроникних тканин. А замовлена до повномасштабного вторгнення біла тканина дозволяла розмістити на ній принт пікселя та мультикаму. Одне з перших великих замовлень тоді “ТМ Be Easy” отримали від “Нової пошти” — підприємство замовило пончо для своїх співробітників, які стали на захист країни. Ближче до зими виробництво вирішило повернутися до шиття дитячого одягу. 

Читайте: Переселенці з Лисичанська у Дніпрі шиють одяг для військових.

Взимку “ТМ Be Easy” більше виготовляло військової форми, ніж дитячого одягу. Та з переїздом на стабільне місце зі світлом, підприємство почало планувати нові колекції дитячого одягу. Зараз Дмитро та Марія чекають на нове обладнання, яке вдалось закупити на виграні грантові кошти від USAID. Нові машинки дозволять почати працювати так, як працювали до повномасштабної війни у Лисичанську. 

Приміщення “ТМ Be Easy” у Дніпрі. Фото надано Марією Косілкиною

“Приміщення у Лисичанську, де було виробництво, розбомблене. Але наш будинок цілий. Звичайно, хочеться додому. Ми не відкидаємо такої можливості, це ж наш дім, який ми власноруч будували. Але не хочеться їхати у руїни. У нас маленька дитина, там шкіл немає, інфраструктури немає. Хочеться якогось спокою для себе та своїх дітей”, — каже Марія Косілкина.

Тому поки що родина залишається у Дніпрі та продовжує поєднувати виробництво військового та дитячого одягу. Після отримання нового обладнання планують виходити на той рівень продаж, що був на початку 2022 року. А разом з цим – відновлювати своє підприємство та будувати нові плани. 

Слідкувати за новинами “ТМ Be Easy” можна через їхній Instagram.

Читайте матеріал повністю: "Спільнота Відновлення": як швейне виробництво з Лисичанська відновило роботу у Дніпрі.

Також читайте: Відновити бізнес під час війни: як швейне виробництво з Маріуполя перенесло роботу у Дніпро.

Последние новости

  • Переселенці

У Кам'янському відбулася зустріч переселенок з Луганською службою зайнятості

На базі БФ «Карітас Кам’янське» відбулася зустріч з внутрішньо переміщеними жінками, які вимушені були покинути… Read More

36 хв. назад
  • Спорт

"Шахтар" знову володар Кубка України: переміг у фіналі "Ворсклу"

У фіналі змагань гірники здолали полтавську "Ворсклу" з рахунком 2:1. Про це повідомив начальник Донецької… Read More

56 хв. назад
  • Новини Донецької області

У Краматорську діти разом із поліціянтками ювенальної превенції виготовляли ляльки-мотанки (фото)

Напередодні Дня вишиванки у краматорському волонтерському центрі БФ "Хатіко UA" діти та ювенальні поліціянтки виготовляли… Read More

1 годину назад
  • Переселенці

21 травня в Ужгороді переселенців з Луганщини консультуватиме Пенсійний фонд

У вівторок фахівець Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надаватиме ВПО онлайн-консультації з… Read More

2 години назад
  • Новини України

Упродовж доби 16 травня по всій Україні діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії

Диспетчерський центр "Укренерго" вже довів до обленерго ліміти споживання для кожного регіону. Отримати інформацію про… Read More

2 години назад
  • Новини Донецької області

На Донеччині внаслідок чергового обстрілу пошкоджено пожежно-рятувальну частину (фото)

Увечері 14 травня армія рф завдала удару по місту Миколаївка Краматорського району. Вибуховою хвилею та… Read More

2 години назад

This website uses cookies.