Законопроєкт про ліквідацію незалежності НАБУ та САП проголосовано, підписано спікером і подано на підпис президента: що відомо (фото, відео)

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №12414 і ліквідувала всю незалежність Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. "За" проголосували 263 народні депутати.
Про це 22 липня повідомив перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
"Ми блокували трибуну. За цей зашквар не голосували. Але мені дуже гидко та соромно за людей в залі, які з народних депутатів за 6 років скотилися до цього...", — наголосив він.

Ярослав Железняк також виклав відео з атмосферою в сесійній залі після виступу за ліквідацію НАБУ та САП:
Зазначається, що єдина людина з коаліції яка виступила проти цієї ганьби — Голова антикорупційного комітету Анастасія Радіна (фракція "Слуга народу):
За її словами, наслідки ухвалення цього законопроєкту для держави будуть катастрофічними.
"Іронічно, що законопроєкт №12414 було зареєстровано 16 січня 2025 року. Закликаю колег у жодному разі не підтримувати цю ініціативу", — написала вона у Facebook перед голосуванням.

Як повідомляє "Європейська правда", Євросоюз зі стурбованістю відреагував на останні дії України щодо НАБУ та САП.
"Ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України та повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", — наголосив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє.
Він підкреслив, що ЄС надає Україні значну фінансову допомогу "за умови прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування".
"Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права", — заявив Мерсьє.
А неназване джерело видання "Дзеркало тижня" у Брюсселі зазначило, що європейські дипломати зробили все, аби донести до української влади якомога ясніше: "рішення ВРУ підтримати законопроєкт №12414 про фактичну ліквідацію незалежності НАБУ та САП безумовно вплине на результат щорічного оцінювання прогресу країн, що претендують на членство у ЄС, що відбудеться вже у жовтні".
Варто нагадати, що співробітники СБУ та Офісу генпрокурора провели орієнтовно 80 обшуків у 19 співробітників Національного бюро розслідувань у різних областях України 21 липня. Силовики не мали судових ухвал на проведення обшуків.
Детективам НАБУ інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з росією, корупцію в інтересах олігархів. Водночас активізувалося Державне бюро розслідувань із матеріалами про ДТП кількарічної давнини за участі співробітників НАБУ.
Представники СБУ та Офісу генпрокурора також перевіряють стан охорони державної таємниці в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Нагадаємо, Рада офіційно затвердила новий склад уряду України: хто до нього увійшов.
Читайте також: Юлія Свириденко стала прем'єр-міністеркою України



Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку



