З Донеччини до інших регіонів вивезли племінні породи тварин, бджіл і сільськогосподарські підприємства
З 16 сільгосппідприємств, які вирощували тварин і птицю з високим генетичним потенціалом, були релоковані 9 підприємств. Решта 7 підприємств були змушені реалізувати поголів’я великої рогатої худоби — 6 тис. голів, свиней — 4,5 тис. голів, овець — 1,2 тис. голів, птиці — 600 тис. голів.
Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької обласної державної адміністрації.
Сільськогосподарські тварини та птиця були вивезені в більш безпечні регіони України — у Київську, Вінницьку, Волинську, Івано-Франківську, Дніпропетровську та Харківську області.
"З 9 релокованих підприємств галузі тваринництва продовжує працювати на орендованих приміщеннях одне фермерське господарство. Воно утримує 440 тис. голів птиці. За 9 місяців цього року валове виробництво яєць склало 83 млн штук. Решта підприємств припинила свою діяльність", — зазначили у департаменті.
Бджолярі Донеччини вивезли пасіки до Київської, Дніпропетровської, Черкаської, Кіровоградської, Харківської областей та продовжують займатися виробництвом меду.
Унаслідок проведення активних бойових дій було релоковано 22 сільськогосподарських підприємства, які працюють в галузі рослинництва. Зокрема, була переміщена (перевезена) сільськогосподарська техніка та обладнання цих підприємств у Дніпропетровську, Полтавську, Вінницьку, Чернігівську та Житомирську області.
У галузі харчової та переробної промисловості були релоковані 6 підприємств. Це 3 хлібопекарські підприємства, а також молочне, кондитерське та м’ясної галузі.
Нагадаємо, УВКБ ООН збільшує фінансування проєкту з підтримки прифронтових територій.
Читайте також: В Україні аграрії можуть отримати підтримку від USAID