Новини України

Юний переселенець з Авдіївки став лауреатом міжнародного кінофестивалю

12-річний переселенець з міста Авдіївка Донецької області Матвій Глазунов став одним з переможців міжнародного кінофестивалю «Чілдрен Кінофест» (Children KinoFest). Його мультфільм «Мелісса» визнано найкращим українським дитячим фільмом року. Підліток виступив головним режисером, оператором і декоратором.

У його анімації немає малюнків - всі персонажі, реквізит і обстановка зроблені з вовни, повідомляє «Дом».

Мелісса - головний персонаж шестихвилинного мультфільму, який створив Матвій Глазунов. Хлопчик разом з батьками був змушений переїхати в село Шпаківка Харківської області після початку бойових дій на Донбасі. Там крім них живе ще чотири людини.

Щоб якось розважитися, освоїв анімацію в жанрі стоп-моушен і загорівся ідеєю зробити фільм про добру чарівницю, яка заблукала в лісі. Натхнення для своїх мультфільмів Матвій черпає, вийшовши з дому.

На створення «Меліси» пішов майже рік, сім місяців зайняла підготовка - сценарій, декорації, і три місяці - зйомки. Знімав картину хлопець на смартфон.

Матвій Глазунов. Скріншот відео: kanaldom.tv

Найскладнішим виявилося створення декорацій і ляльок. Як валяти з вовни, Матвію показала мама. Але перш ніж Меліса знайшла свій остаточний образ, у неї було 20 попередниць.

"Спочатку у мене був поганий результат, потім я дивився всякі відео як роблять ляльок. Я зробив з легкого пластиліну голову їй, форму, потім наваляв на неї, і вийшла така лялька, а руки зроблені з дроту, я обмотував і валяв", - розповів Матвій.

Тато юного мультиплікатора - професійний музикант. Намагався визнати музику мультфільмом. Обмірковував грандіозну композицію, але син його задумки забракував і попросив створити пару коротких мелодій.

Коли мультфільм був готовий, Матвій відправив його на конкурс Children KinoFest. Переможців оголошували онлайн, хлопчик стежив за всім з дому.

"Я сподівався на найкращий анімаційний фільм, на приз глядацьких симпатій, але ніхто так і не оголосив нічого. І коли я вже засмутився, вже ні на що не сподіваючись, вони сказали моє ім'я", - поділився Матвій.

Хлопчик отримав 15 тис. грн премії, які вже майже витратив на створення нової анімації. Купив кілька кілограмів вовни і замовив все необхідне для декорацій. Герої знову будуть вовняні, їх буде близько 20 і це будуть тварини. Озвучувати персонажів попередньо погодилися Владислав Яма та Руслана Писанка. Робота вже почалася - Матвій зваляв головного героя козеня.

Матвій збирається приступити до зйомок нового мультфільму вже в січні. Режисер сподівається, що ця робота вийде не гірше попередньої і він обов'язково відправить кілька заявок на різні фестивалі в Україні та за кордоном.

Последние новости

  • Війна з РФ

Двадцять силовиків окупаційної "лнр" отримали вироки за колабораціонізм

За матеріалами СБУ судові вироки за колабораціонізм отримали близько 20 окупаційних «силовиків» так званої «лнр».… Read More

7 години назад
  • Новини Луганської області

В окупованому Луганську 18-річна мати хотіла вбити власне немовля

В окупованому росією Луганську так звані «правоохоронці» затримали 18-річну мешканку, яка намагалася вбити свого восьмимісячного… Read More

7 години назад
  • Новини України

Ключовим принципом при відбудові України має бути безбарʼєрність, — Жолнович

В Україні на сьогодні понад 3 млн людей мають інвалідність, тож ключовим принципом при відбудові… Read More

8 години назад
  • Війна з РФ

На ТОТ Донеччини бойовики не в змозі знешкодити майже 40 російських ФАБів

На ТОТ Донеччини бойовики «днр» не можуть розмінувати майже чотири десятки авіабомб, що впали. Про… Read More

8 години назад
  • Війна з РФ

Росіяни проводять активні штурмові дії на Покровському напрямку, — Генштаб ЗСУ

Сили оборони рішуче стримують натиск росіян та жорстко відповідають на будь-які спроби просування ворога. Тривають… Read More

9 години назад
  • Війна з РФ

На Донеччині понад 4 тис. дітей залишаються у зоні активних бойових дій

На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються наразі 70,6 тисячі осіб, з яких 4,1… Read More

9 години назад

This website uses cookies.