ЮНІСЕФ надасть фінансову підтримку для 550 українських шкіл на прифронтових територіях
У межах реформи системи шкільного харчування, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською, реалізується спільний із Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ проєкт щодо надання грошової допомоги закладам загальної середньої освіти.
Про це повідомляє Офіційний канал Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Проєкт координується Мінреінтеграції з метою підтримки закладів освіти на прифронтових територіях. Йдеться про надання коштів закладам загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році.
Обговорення цього проєкту відбулося на нараді під головуванням заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.
Школи, відібрані за критеріями, що визначені у постанові Кабміну від 26 вересня 2024 року № 1114, яку розроблено Мінреінтеграції спільно з МОН, отримають разову фінансову допомогу від міжнародного донора у розмірі 290 500 гривень. Її можна буде використати для ремонту й модернізації шкільних їдалень, а також для підготовки до зимового періоду.
Під час наради представник МОН прозвітував про результати відбору закладів, які будуть профінансовані за цією програмою. Таким чином допомогу отримають:
- 550 закладів на прифронтових територіях у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській, Харківській і Херсонській областях;
- 70 закладів в інших регіонах, де навчання здійснюється в денній або змішаній формах і навчаються щонайменше 50 дітей з-поміж внутрішньо переміщених осіб;
- 80 шкіл, які є єдиними закладами у громадах, що здійснюють навчання в денній або змішаній формах.
Загалом фінансовою підтримкою буде охоплено 700 навчальних закладів. Наразі МОН збирає й узагальнює всю необхідну інформацію для перерахування коштів.
Ірина Верещук закликала місцеві адміністрації прискорити надання необхідної інформації до МОН, щоб навчальні заклади вчасно отримали допомогу від міжнародного партнера.
Також: в окупованому Маріуполі студенти замерзають під час навчання
Також: на тимчасово окупованих територіях України росіяни провели примусовий радіодиктант