Іпотека для переселенців під 3%: умови і перелік документів
Сьогодні Держмолодьжітло, німецький банк KFW і профільне міністерство оголосили про старт нової іпотечної програми для переселенців.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Главу Всеукраїнської асоціації переселенців Руслана Калініна.
Програма розроблена на основі постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 980 виданої для реалізації пілотного проєкту "Іпотека 3% для переселенців і учасників АТО" який на той момент запустило Мінветеранів спільно з Мінрегіоном (виділена з державного бюджету фінансування становило 200 млн.грн ). Нова ж програма буде фінансуватися з грантових коштів. Розберемо основні умови програми.
Об'єкт кредитування.
Квартира в багатоквартирному житловому будинку або одноквартирного житлового будинку за умови, що такий багатоквартирний або одноквартирний житловий будинок прийнятий в експлуатацію не більше ніж 35 років тому або реконструйований не більше 25 років тому. Переможці самостійно вибирають об'єкти, які можуть бути придбані на кошти кредиту.
Кредит надається під 3% на термін до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.
Нормативна площа житла.
21 м2 загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману шляхом множення нормативної площі житла на граничну вартість 1 м2. Вартість об'єкта кредитування, що перевищує граничну суму кредиту, сплачується позичальником за свій рахунок.
Гранична вартість 1 м2.
Згідно з наказом № 174 від 27 вересня 2005 року, збільшену в 1,75 рази, для міст - обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис. Осіб, а також населених пунктів, розташованих на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва і обласних центрів - 1,5 раза, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. - 1,25 раза, для інших населених пунктів - опосередковану вартість у відповідній області.
Початковий внесок не менше 6 відсотків вартості житла.
Подача заяви здійснюється заявником при його особистому зверненні до регіонального управління Держмолодьжітло або в електронній формі через вебпортал "Дія".
У заяві зазначаються:
- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) заявника;
- дата народження заявника;
- стать заявника; - серія (при наявності) та номер паспорта громадянина України;
- ІПН заявника та членів його сім'ї (крім малолітніх дітей);
- регіон, в якому заявник бажає отримати кредит;
- кількість членів сім'ї;
- довідка переселенця заявника та членів його сім'ї-контактні дані заявника (адреса електронної пошти, номер телефону).
- Інформація про включення заявника до реєстру розміщується на наступний робочий день на сайті фінансової установи.
- Також варто відзначити, що в реєстр за мовчазною згодою вносяться особи з реєстру кандидатів, які подавали заявку на участь в програмі "Іпотека 3% для переселенців і учасників АТО", затвердженої вище зазначеною постановою Кабінету Міністрів України № 980.
Формування реєстру здійснюється в алфавітному порядку. Кожному кандидату присвоюється індивідуальний номер в реєстрі.
Умови отримання кредиту:
- відсутність у переможця і у членів сім'ї переможця на право власності житлової площі (крім житлової нерухомості, розташованої на тимчасово окупованій території);
- підтвердження переможцем своєї платоспроможності. Платоспроможність переможця передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків, залишок середньомісячного доходу переможця і повнолітніх членів сім'ї не може бути менше, ніж прожитковий мінімум (загальний показник), визначений законодавством на відповідний період, в розрахунку на кожного члена сім'ї (за винятком всіх обов'язкових платежів, податків і зборів);
- згоду на доступ фінансової установи до кредитної історії переможця;
- кредит не може бути наданий особам, або члени сім'ї яких за рахунок бюджетних коштів отримали державну підтримку/грошову компенсацію/кредити на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла. Дія цього пункту не поширюється на випадки, коли за рахунок державної підтримки придбано житло, яке знаходиться на тимчасово окупованій території.
Початок реалізації програми заплановано на 17-е травня (наступний понеділок). Попередньо перший рандомний відбір буде проходити в форматі онлайн трансляції 17 липня (через два місяці).
"Хочеться подякувати Уряду Федеративної Республіки Німеччина і німецькому банкові KFW за системну підтримку житлових програм для переселенців, а Держмолодьжітлу побажати успішної реалізації програми. Це дасть можливість оцінити готовність переселенців брати участь в кредитних програмах, відпрацювати механізм реалізації аналогічних кредитних програм, а також її успішність буде сприяти пошуку додаткового фінансування шляхом залучення міжнародних донорів ", - зазначив Калінін.
Читайте також: Свій дах над головою. Як переселенці в Україні намагаються купити житло за держпрограмами і чому у них не виходить