Як проходить пропуск і вакцинація на КПВВ Станиця Луганська після скасування обов'язкової установки додатку "Вдома"
Як проходить пропуск на КПВВ Станиця Луганська після скасування обов'язкової установки додатку "Вдома" розповіли українські прикордонники.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
Понад 4500 людей перетинають лінію розмежування через контрольний пункт в’їзду виїзду "Станиця Луганська" щодня.
При переході до КПВВ з українського боку працюють електрокари та навіси для очікування. Також люди, які перетинають лінію розмежування, мають можливість безкоштовно здати експрес тест на коронавірус та вакцинуватись.
Речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко розповіла, що для перетину лінії розмежування, встановлювати застосунок "Дій вдома" не потрібно.
Читайте також: хто став новим "господарем" КПВВ на Донбасі і яких змін чекати
"У зв’язку з тим, що Україна ввійшла в зелений рівень епідеміологічної небезпеки 17 червня 2021 року, українці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України перетинають лінію розмежування без перешкод. Тобто не потрібно встановлювати мобільний додаток "Вдома" та проходити самоізоляцію", — пояснює Тетяна Летошко.
Приватні лабораторії, які стояли на вході до КПВВ, зараз не працюють. Люди, які перетинають лінію розмежування, можуть зробити безкоштовний тест у державному пункті, каже головна лікарка первинної медико-санітарної допомоги Станично-Луганської селищної ради Світлана Семененко.
Читайте також: "Стіна" з окупованою територією Донбасу: чому це погана ідея
"Тестування на КПВВ проводитися за бажанням. Тобто людина приходить, він може на Українській території протестуватися, але тестування, яке було прив'язане до "Дії" не проводиться", — зауважила Світлана Семененко.
Жителі окупованої території можуть безкоштовно щепитись у Станично-Луганській центральній районній лікарні, говорить Світлана Семененко. Кабінет працює 7 днів на тиждень, з 8 до 15 години.
"Вони можуть записатися через програму "Дія". Можуть безпосередньо прийти, укласти декларацію з лікарем і провакцинуватися двома способами. Через "Дію" вони пишуть там коли вони хочуть, залишають свої контакти, ми зв'язуємося з ними й домовляємося про те, коли вони зможуть прийти, що б у нас в наявності була вакцина, яку вони хочуть отримати", — додала Світлана Семененко.
Загалом за цей місяць провакцинували близько 200 жителів з окупованої території.