
Як Пенсійний фонд на Донеччині працює під час війни: що відомо
Головне управління Пенсійного фонду України (далі — ПФУ) у Донецькій області продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат, субсидій та пільг. Як повідомили Східному Варіанту, виплати здійснюються відповідно до графіка виплат через банки та відділення пошти. Свої послуги ПФУ для місцевих жителів надає як на території Донеччини, так і за її межами в спеціальних хабах.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Зокрема, за 2023 рік спеціалістами та спеціалістками управління було надано понад 300 тисяч послуг жителям Донеччини, у тому числі з питань пенсій, субсидій, пільг та страхових виплат.
Управління ПФУ в Донецькій області повідомляє, що питання про можливості електронних послуг є чи не найбільш актуальним для мешканців регіону. Тож одне із завдань спеціалістів — проводити інформаційну та роз’яснювальну роботу про використання вебпорталу.
Вебпортал Пенсійного фонду — це універсальний онлайн-майданчик, завдяки якому можна подати заяву на призначення пенсії, на житлову субсидію чи пільгу, на страхову виплату, на перерахунок пенсії тощо. Електроні послуги зручні тим, що людина може дистанційно та швидко надіслати заяву чи запит, які її цікавлять, навіть перебуваючи в евакуації чи за кордоном.
Авторизуватися на вебпорталі Пенсійного фонду можна наступними способами:
- Дія.Підпис. Для цього треба увійти на вебпортал, натиснути кнопку «Вхід», обрати варіант Дія. Підпис та натиснути «Отримати код для входу». Після цього код треба відсканувати в додатку Дія. Після проходження перевірки, користувач автоматично авторизується.
- КЕП. Ще один спосіб авторизуватися — за допомогою електронного цифрового підпису. Для цього в людини має бути такий ключ, оформлений заздалегідь. Його треба завантажити в потрібний рядок та ввести пароль.
- БанкІD або МобайлID. Для цього треба обрати авторизацію за допомогою порталу ID.GOV.UA, пройти онлайн-перевірку, після чого користувач отримає доступ до особистого кабінету.

Авторизувавшись, на вебпорталі Пенсійного фонду можна побачити загальний страховий стаж, який відображений на основній сторінці. Нагадуємо, що під страховим (пенсійним) стажем розуміється відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески. Вебпортал покаже страховий стаж, який набувався людиною, починаючи з 2004 року. Стаж, отриманий до 2004 року, підтверджується наявністю трудової книжки.
Читайте повністю статтю: Електронні сервіси Пенсійного фонду: як користуватися та як вони працюють на Донеччині
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.