Вилучені на КПВВ долари повернули жителю Донеччини за рішенням суду
Вилучені на КПВВ долари повернули жителю Донеччини за рішенням суду
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Право на захист
Правозахисники повідомили, що чоловік, громадянин України зі своєю дружиною і 4 дітьми з окупованого Харцизька віз гроші на лікування дружини.
"Справжнім ударом для чоловіка було те, що у дружини виявили онкологію. Лікували спочатку в Донецьку, потім виїжджали в Азербайджан. У Донецьку була проведена операція, і після виписки з медустанови дружині порадили пройти терапевтичне радіологічне лікування в Дніпрі. На тимчасово окупованій території необхідні методики лікування онкозахворювань і умови такого лікування просто відсутні", - пояснюють правозахисники.
У зв'язку з неможливістю вільного перетину лінії розмежування через карантин було оформлено письмове запрошення в спеціалізовану лікарню в Дніпрі.
Додатково було зазначено, що жінку супроводжуватимуть чоловік та її брат, оскільки самостійно вона подорожувати не може. Тому дозвіл на перетин лінії розмежування було отримано, гроші зібрані - час відправитися на підконтрольну уряду України територію.
Гроші на лікування
10 серпня 2020 року сім 'я у складі трьох осіб на власному авто виїхала з Харцизька в напрямку Дніпра через КПВВ "Новотроїцьке".
З собою вони мали гроші, необхідні для лікування жінки. Сума не перевищувала дозволений ліміт на 3-х осіб. Оскільки всі їхали разом, то і гроші були в сумці у глави сім'ї - нашого бенефіціара. Згодом на КПВВ "Новотроїцьке" їх чекала тотальна перевірка машини та документів. Чоловік показав всю суму грошей і виписки з лікарні, що підтверджують мету подорожі.
Але працівник Державної фіскальної служби України склав протокол про адміністративне правопорушення за незаконне переміщення грошових коштів з перевищенням встановленого граничного розміру. І пояснення, що ця сума на всіх трьох людей в машині, що сім 'я їде на складне лікування в Дніпро - не допомогли чоловікові відстояти свої права. Були вилучені всі наявні гроші.
За словами людей у них залишилося десь 250 грн. Сім 'я почала терміново шукати гроші серед знайомих, щоб таки поїхати в Дніпро. Завдяки небайдужим землякам, гроші вдалося зібрати, - пояснюють правозахисники.
Свідками історії сім'ї на КПВВ стали монітори БФ "Право на захист", які та порадили людям звернутися для захисту інтересів в офіс організації в Дніпрі.
Судові баталії
Незабаром чоловік і брат дружини відвідали офіс БФ "Право на захист" у Дніпрі. Вони розповіли про інцидент, деталі та надали медичні документи. Наші колеги зробили численні адвокатські запити та зібрали всі документи, необхідні для захисту інтересів у суді.
"Під час ознайомлення з матеріалами справи була виявлена цікава особливість. Контрольний талон, оформлений при в 'їзді клієнта (ред. - глави сім'ї) з членами сім'ї на КПВВ, мав виправлення. Цифра "3", яка свідчила про кількість осіб у машині, була виправлена на "1". Хтось навмисно намагався створити видимість в'їзду клієнта на територію КПВВ самостійно. У протоколі про адміністративне правопорушення також вказувалося, що клієнт рухався з тимчасово окупованої території в машині один", - розповідає В'ячеслав Стасюк, адвокат дніпровського офісу БФ" Право на захист ".
Тому адвокат підготував письмове клопотання про закриття справи у зв'язку з відсутністю складу правопорушення, адже клієнт перетинав лінію розмежування у супроводі своєї дружини та її брата, гроші були загальні, а сума не перевищувала ліміт на 3-х осіб. Але міський суд визнав чоловіка винним у порушенні положень частини 1 статті 204-3 КУпАП, наклав штраф і конфіскував вилучені грошові кошти сім'ї.
Після ознайомлення з текстом рішення адвокат підготував апеляційну скаргу і зазначив, що у справі є докази про невинуватість клієнта в порушенні закону. 18 січня 2021 року відбулося чергове засідання Апеляційного суду Донецької області в Маріуполі.
Що встановив суд
Як свідків до суду були запрошені два монітори БФ "Право на захист", які безпосередньо спілкувалися з усіма трьома членами сім'ї під час їх перетину 10 серпня 2020 року. Факт того, що в машині було три людини, а не один, як це зазначено в талоні, - був доведений і врахований суддею.
"Ми пройшли дві інстанції - перша інстанція, де було прийнято негативне рішення, і апеляція, яка виправила суддівську помилку суду першої інстанції. Постанову суду першої інстанції скасовано, а провадження закрито у зв'язку з відсутністю в діях клієнта складу адміністративного правопорушення", - коментує Сергій Галемський, адвокат маріупольського офісу БФ" Право на захист".
Апеляційний суд встановив, що клієнт був притягнутий до адміністративної відповідальності необґрунтовано, і зобов'язав повернути чоловікові всі вилучені на КПВВ гроші.