Новини Луганської області

ВР не повернула історичну назву Нью-Йорк селищу на Донбасі, сфальсифікували підписи проти перейменування

Верховна Рада України так і не повернула історичну назву Нью-Йорк селищу на Донбасі - хоча питання вважали вирішеним ще місяць тому.

Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на Радіо Свобода

Нагадаємо, за це довго боролася ініціативна група місцевих жителів, і врешті-решт перейменування селища Новгородське схвалив профільний комітет, але питання так і не потрапило до порядку денного Верховної Ради.

Більше того, перейменуванню почали чинити опір. Дійшло навіть до втручання поліції.

У Верховній Раді відзвітували, що за пленарний тиждень з 2 по 5 березня схвалили, в тому числі, сім постанов про перейменування населених пунктів.

На Донбасі очікували, що нардепи повернуть історичну назву Нью-Йорк прифронтовому селищу Новгородське неподалік від Торецька. Адже 3 лютого парламентський комітет з питань організації державної влади схвалив перейменування.

Але "нью-йоркське питання" не потрапило до порядку денного. А навколо перейменування зав'язалася історія, яку тепер розслідують правоохоронці

У свідоцтві про народження було - Нью-Йорк.

Раніше повідомлялося: Український Нью-Йорк. Чи повернуть німецькому поселенню на Донеччині колишнє ім'я

Іван Руденко представляє асоціацію ОСББ "Нью-Йорк". Чоловік каже, що живе не в Новгородському, а саме в Нью-Йорку: і Іван, і його сім 'я активно виступають за повернення селищу історичної назви. Вони переконані, що перейменування підштовхне до розвитку і приверне увагу інвесторів.

"Навіть у батька мого, Руденка Івана Івановича, у свідоцтві про народження було (він народився у квітні 1951 року) написано, що селище - Нью-Йорк", - ділиться Руденко.

Свідоцтво про народження отця Івана

І як же здивувався Іван, коли кілька тижнів тому побачив нібито свій підпис під петицією проти перейменування селища. Руденко відразу ж звернувся до селищної ради з проханням розібратися в ситуації. Це ставить під сумнів правдивість плечей Іван Руденко

"І це не тільки моя сім'я - це ще ряд сімей, які за перейменування. І їхні підписи були поставлені, не знаю, яким чином, у цій "відомості", що вони нібито проти перейменування. Це вже ставить під сумнів правдивість цього документа ", - переконаний Руденко.

Активіст допускає, що питання перейменування селища зняли з парламентського порядку денного саме через те, що папери з "анти нью-йоркськими" підписами потрапили в Київ. А що, краще дороги стануть? А що, буде ковбаса по 2.20?

"Ви ж розумієте, в якому ми живемо регіоні. І як ця вся справа сприймається деякими людьми "в багнети": це Америка, ви все розікрали; а що, краще дороги стануть? А що, буде ковбаса по 2.20? ", - описує активіст настрою прифронтової зони.

У рамках декомунізації в Новгородському вже перейменували центральну вулицю Пролетарську в Нью-Йоркську. Але після того, як парламентський комітет схвалив перейменування, в селищну раду почали надходити скарги. Про це нам розповів селищний голова Новгородського Микола Ленко. За його спостереженнями, скаржаться - не більше п 'яти осіб. Це люди з різних ветеранських організацій. Люди взагалі не розуміють, що це - німецький Нью- Микола Ленко

"У них є маленька пенсія, своєрідне сприйняття: бажання залишитися жити в Радянському союзі, проросійські думки, якийсь негатив до американського Нью-Йорка. Хоча люди взагалі не розуміють, що це - німецький Нью-Йорк. Вони кажуть, що їм просто не подобається, або, що не хочуть бути під американцями ", - ділиться Ленко.

До однієї зі скарг доклали близько трьох сотень підписів нібито проти перейменування. Ленко здивувався, коли побачив серед противників перейменування автографи людей, які, навпаки, підтримували повернення історичної назви. Були взяті ці підписи - і підкладені під інші Микола Ленко

"Ми звернулися до них і говоримо: хлопці, а як же так, ось ваші підписи. А вони сказали, що це брехня: ці підписи збирали на підтримку якихось інших питань, чи то проти закриття терапевтичного відділення, чи то лабораторії медичної. Просто були взяті ці підписи - і підкладені під інші питання ", - описує селищний голова технологію опору перейменуванню Новгородського.

А ще в селищній раді з 'ясували, каже Ленко, що деякі "підписанти" більше п' яти років не проживають на території Новгородського, деякі прізвища написали з помилками, а деякі підписи виглядають так, як ніби їх поставила одна і та ж людина. Тепер всю цю історію за заявою селищного голови та деяких підписантів розслідуватимуть правоохоронці.

Нью-Йорком назвали свою колонію німці ще в 1892 році. У 1941 році їх примусово виселили в Таджикистан і Казахстан. А 1951 року президія верховної ради УРСР перейменувала німецький Нью-Йорк на радянське Новгородське.

Німецький млин у селищі

Одними з ініціаторів повернення історичної назви стали молоді жителі селища. Для молоді дуже важливо мати перспективу. А назва "Нью-Йорк" дає безліч перспективів Христина Шевченко

Ось що відповіла нам Христина Шевченко, керівник ГО "Ініціативна молодь українського Нью-Йорка": "У моїй родині мої дідусі та бабусі розповідали про те, що вони - вихідці з Нью-Йорка. У мене дідусь протягом довгого часу після закінчення війни, після перейменування в Новгородське, ще довгий час говорив: "Я поїду до Нью-Йорка за хлібом". Тобто, нову назву він так і не визнав. І для молоді дуже важливо мати перспективу. А назва "Нью-Йорк" дає безліч перспектив, можливість залучення інвесторів: міжнародні організації згодні співпрацювати з Нью-Йорком, тому що Новгородське мало кому цікаво".

Новгородське/Нью-Йорк

Допомагає просуванню українського Нью-Йорка керівник регіональної комісії з реабілітації репресованих у Донецькій області Павло Островський. На його думку, перейменування приверне увагу і іноземних дипломатів, і журналістів. Є підприємства, які готові туди заходити просто заради реєстрації в Нью-Йорі Павло Островський

"Це автентична назва селища, яке вже існує більше 150 років. Перейменування - це спосіб виживання, це спосіб розвитку прифронтового селища. Звичайно, до селища Нью-Йорк буде уваги набагато більше, ніж до Новгородського. І це позначиться і на фінансуванні: є підприємства, які готові туди заходити просто заради реєстрації в Нью-Йорку. Це вже джерело наповнення бюджету. Для прифронтового селища це дуже важливо ", - ділиться Островський і додає: деякі місцеві жителі сподіваються, що після повернення історичної назви можуть вщухнути бойові дії. Це питання життя і смерті для прифронтового поселку Павло Островський

"Люди втомилися від постійних обстрілів з окупованих територій, які здійснює російська армія. Будь-який постріл у бік Нью-Йорка, - до нього може бути увага за океаном, у Сполучених Штатах. І це вже будуть санкції проти країни-агресора. Тобто, у людей глибоке системне мислення: це не просто відновлення історичної справедливості, - це питання життя і смерті для прифронтового селища ", - переконаний Островський.

Один з ініціаторів постанови про перейменування Новгородського - народний депутат від "Голосу" Роман Лозінський. У коментарі Радіо Донбас.Реалії він висловив думку, що Нью-Йорк - це не тільки питання топографії: перейменування - це питання руху України від радянських рішень і пережитків на прозахідний, проукраїнський вимір. Лозінський каже, що в абсолютній більшості комітет підтримав Нью-Йорк, крім представників фракції ОПЗЖ. А ось після засідання комітету почався опір.

Роман Лозинський

Є люди, які хочуть залишити радянський стан справ у нашій Роман Лозинський

"Ми були прихильниками того, щоб питання якомога швидше винесли на порядок денний. Потім був опір. Очевидно, є люди, які хочуть залишити радянський стан справ у нашій країні, в тому числі і на сході нашої країни ".

За інформацією Романа Лозинського, питання перейменування Новгородського вже стоїть на порядку денному в середу, 17 березня. Народний депутат упевнений, що у Верховній Раді знайдеться достатньо голосів для того, що на українському Донбасі був свій Нью-Йорк.

Последние новости

  • Новини України

Упродовж доби 16 травня по всій Україні діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії

Диспетчерський центр "Укренерго" вже довів до обленерго ліміти споживання для кожного регіону. Отримати інформацію про… Read More

1 хв. назад
  • Новини Донецької області

На Донеччині внаслідок чергового обстрілу пошкоджено пожежно-рятувальну частину (фото)

Увечері 14 травня армія рф завдала удару по місту Миколаївка Краматорського району. Вибуховою хвилею та… Read More

16 хв. назад
  • Війна з РФ

Третя штурмова біля Тернів за 11 днів "задвухсотила" близько 100 окупантів (відео)

Взвод "Фрост" 3-ї роти 2-го штурмового показав, як відпрацьовує російських загарбників. "Близько сотні двохсотих п....в… Read More

51 хв. назад
  • Війна з РФ

Російські загарбники 59 разів атакували на Покровському та Куп’янському напрямках

Ворог продовжує атакувати вздовж майже всієї лінії фронту. І надалі основні зусилля зосереджує на Покровському… Read More

57 хв. назад
  • Війна з РФ

Росія утримує майже 1,7 тисячі цивільних українців, — Лубінець

У місцях несвободи рф перебувають майже 1 700 цивільних осіб, з них майже 900 —… Read More

1 годину назад
  • Переселенці

17 травня у Полтаві переселенці з Луганщини зможуть розв'язати пенсійні питання

У п'ятницю фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області проведуть прийом внутрішньо переміщених… Read More

2 години назад

This website uses cookies.