Волонтерська організація розповіла, як допомагати українцям на ТОТ
Допомагати та волонтерити напряму в окупації — небезпечно, проте існують різні способи, як показати свою підтримку українцям в тимчасовій окупації. Найбільша цінність України — її люди. Відстоюючи свободу країни, ми виборюємо свободу українців та їхнє право жити вдома, на своїй землі.
Що кожен із нас може зробити, щоб допомогти українцям на ТОТ? Українська волонтерська служба (УВС) пропонує підтримувати організації та волонтерські ініціативи, які допомагають українцям на ТОТ.
"Діяльність організацій, які допомагають українцям в окупації, надзвичайно важлива. Завдяки їх діяльності тисячі людей вже змогли евакуюватися та отримати необхідну допомогу: психологічну, юридичну, гуманітарну тощо", — наголошують в УВС.
Щоб підтримати організації, яким ви довіряєте, ви можете:
- підтримувати інформаційно — ділитися дописами про діяльність, історії успіхів, поширювати збори;
- підсилювати фінансову спроможність організацій, які безпосередньо надають допомогу там, де це необхідно, щомісячними благодійними внесками;
- долучатися як волонтери, аби допомогти у координації процесів, з комунікаціями або ж фандрейзингом.
Памʼятайте про безпеку
У спілкуванні з людьми, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, варто завжди пам’ятати про безпеку: як власну, так і тих, кому ви прагнете допомогти.
"Використовуйте найбільш захищені канали комунікації, як Signal, WhatsApp. Не використовуйте для спілкування російські соцмережі та месенджери", — зауважують в УВС.
Продовжуйте спілкуватися з українцями в окупації
Тривале перебування у ворожому середовищі та постійне відчуття небезпеки дуже пригнічує людей і вселяє зневіру. Українці в окупації часто менше спілкуються з іншими людьми, ніж зазвичай. Люди бояться ділитися своїми емоціями та переживаннями з оточенням через низький рівень довіри та впевненості в інших.
Будь-яка критика в бік окупантів або навіть нейтральна, на перший погляд, розповідь може спричинити важкі наслідки та наразити на особисту небезпеку. Тому варто утримуватися від таких тем, а більше спілкуватися про побутові справи. Наприклад, про погоду, спогади, хатні справи тощо.
"У ситуації постійного стресу та непевності в майбутньому ви можете допомогти близьким, які залишаються на ТОТ, відчути, що вони не самі", — наголошують в УВС.
Поширюйте інформацію про ситуацію на ТОТ
Окупанти системно порушують права людей на ТОТ, здійснюють численні воєнні злочини та геноцид українців. Місцеве населення стикається зі значними труднощами у всіх сферах життя, часто має складнощі з виїздом. Водночас українці в окупації продовжують чинити спротив, вірять і чекають на визволення.
Ви можете поширювати інформацію про ситуацію на ТОТ, силу і спротив українців, щоби співвітчизники та міжнародна спільнота знали правду і спільними зусиллями працювали над деокупацією українських територій, допомогою населенню ТОТ і притягненням російських окупантів до відповідальності.
"Створюйте власні матеріали, надавайте розголосу в медіа, поширюйте дописи в соцмережах, серед лідерів думок, спілкуйтеся з іншими українцями та іноземцями, аби більше людей дізнавалися про реалії життя на ТОТ і долучалися до підтримки українців", — зазначають в УВС.
Детальну інструкцію щодо того, як допомагати українцям на ТОТ, дивіться за посиланням.
Нагадаємо, українські волонтери підготували памʼятку про важливість домедичної допомоги.
Читайте також: Що надихає найбільше в роботі волонтерів. Відповідь знайшли на вечорі сторітелінгу The Tellers Night #5