
В Україні створили курс про становлення громадянського суспільства
Українські журналісти, правозахисники, науковці і громадські активісти презентували безкоштовний онлайн-курс про становлення українського громадянського суспільства.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на прес-анонс курсу.
Безкоштовний онлайн-курс з’явився на сайті «Зрозуміло!» 22 січня, у День соборності України. Тоді ж у Київській школі економіки провели публічну дискусію про природу українських революцій і становлення громадянського суспільства.
Кримський правозахисник, куратор культурно-освітніх проєктів Алім Алієв, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, аналітикиня Центру «Нова Європа» Катерина Зарембо та інші інтелектуали, філософи, науковці та громадські активісти — серед авторів курсу.
Всього у курсі 12 лекцій.
Серед іншого, він про передумови й перебіг Помаранчевої революції, Революції гідності, становлення й розвиток незалежних українських медіа, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів на сході України.
Курс вже доступний українською для всіх охочих за посиланням.
«Ми маємо досліджувати цінності, які відстоюють українці в тилу і на полі бою. Знати історію та людей, які її творять, розуміти контекст, долати пропагандистські наративи – зараз як ніколи важливо для виживання нації та побудови ще сильнішого громадянського суспільства», – говорить Віктор Лях, президент Фонду «Східна Європа».
Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, який містить 0,2 кредити ЄКТС або шість академічних годин і зараховується як самоосвіта.
Найближчим часом англомовна версія курсу буде опублікована на найбільшій у світі освітній платформі Coursera.
Це дасть можливість познайомити закордонну авдиторію з природою українських революцій, феноменом масового опору і цінностями, що спонукають українців діяти.
«Тисячі протестів, три революції, війна – усе це лише за перші 20 років незалежності. Раніше я не до кінця розумів феномен українського громадянського суспільства. Але у курсі по поличках це розклали Вахтанг Кебуладзе, Олександра Матвійчук, Тарас Лютий, Ігор Козловський, Євген Глібовицький та інші провідні автори-інтелектуали», — ділиться Артем Ільчук, засновник креативної освітньої агенції GOVISUAL, яка реалізувала курс.
Онлайн-курс підготовлено в межах проєкту «Фенікс», що реалізує Фонд Східна Європа у співпраці з Українським інститутом коштом Європейського Союзу.
Нагадаємо: Східний Варіант став ініціатором та співзасновником медіамережі "Вікно Відновлення". Як долучитися?
Також: на Донеччині запустять проєкт "Інклюзивне відновлення за лідерства громад"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.