Суспільство

В Україні схвалили зміни стандартів реабілітації ветеранів АТО та ООС

В уряді думають над вирішенням проблем ветеранів АТО та ООС, які брали участь у бойових діях на Донбасі.

Про це Східний варіант повідомляє з посиланням на Дом

В уряді України схвалили зміни стандартів психологічної реабілітації ветеранів бойових дій на Донбасі. Міністерству у справах ветеранів доручили покращити якість психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Причому до програм мають бути включені і члени сімей ветеранів.

Ветеран Антитерористичної операції (АТО) Іван захищати країну на Донбас пішов одразу після початку російської агресії у 2014 році. Брав участь у боях за Дебальцеве. Після повернення довгий час не міг адаптуватися до мирного життя.

"Почалась депресія. В мене якось ані сенсу в житті не було, ані роботи не було, нічого. Якось не спілкуватись з друзями не хотів, нічого", — поділився він.

З такою проблемою стикається більшість ветеранів, кажуть психологи. Навіть коли вони повертаються додому, психологічно на рівні підсвідомості ще довго залишаються у зоні бойових дій.

"Нашим ветеранам, всім до одного, потрібна допомога. На мою думку, люба абсолютно базова проблема, яка є незадоволеною у ветерана, вона викличе обов'язково негативізм", — каже психологиня Наталія Левченко.

Разом із цим експерти зазначають, що ветерани потребують психологічної допомоги. Але працювати з ними мають професіонали. Адже псевдофахівці, яких зараз багато на просторах інтернету, можуть завдати непоправної шкоди. Подібних прикладів у психологів, які займаються реабілітацією ветеранів, є чимало.

"Якщо ти порушуєш проблему, дістаєш її з глибини, її треба відпрацювати. Не можна, щоб вона сама підіймалась і висіла, тому що людина не справляється. Вони все підняли на гору, а нічого не зробили", — розповіла директорка Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення Людмила Бойко.

Щоб уникнути таких ситуацій, Кабмін схвалив зміни до Стандарту психологічної реабілітації ветеранів. Тепер будуть встановлені єдині норми та вимоги до учасників реабілітаційного процесу.

"Ми створюємо централізований реєстр надавачів послуг психологічної допомоги, тобто це будуть перевірені фахівці. Друге питання, яке запроваджує постанова, це створення стандарту надання цієї допомоги, тобто буде стандартизована рамка, за яку надавач послуг не зможе вийти. Умовне лікування "бубном" ми не визнаємо. Ми не визнаємо методи, які не є науково доказовими", — повідомив заступник міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний.

Последние новости

  • Війна з РФ

У Києві пройшов відкритий турнір Маріупольського району з міні-футболу, присвячений захисникам України (фото)

У Києві пройшов відкритий турнір Маріупольського району з міні-футболу, присвячений Захисникам України. Участь у відкритті… Read More

2 години назад
  • Новини Донецької області

Від БО GEM 6000 родин з Покровської громади безоплатно отримали насіння (фото)

У рамках тісної співпраці з Global Empowerment Mission та Howard G. Buffett Foundation до Покровської… Read More

2 години назад
  • Війна з РФ

На Куп’янському напрямку росіяни провели ротацію і поновили штурмові дії включно з Лиманським напрямком

росіяни протягом двох місяців відновлювали свої підрозділи і зараз ідуть у штурми на Куп'янському і… Read More

3 години назад
  • Війна з РФ

Понад 155 мільйонів гривень отримають мешканці Краматорська за програмою єВідновлення

Допомогу від держави можуть отримати власники як пошкодженого, так і повністю зруйнованого житла. Про це… Read More

3 години назад
  • Війна з РФ

Підприємець з Добропілля налагодив виготовлення військової форми у Києві

Підприємець Ілля Єлін напередодні повномасштабного вторгнення готував до запуску виробництво спецодягу для шахтарів у Добропіллі.… Read More

3 години назад
  • Війна з РФ

Поліція виявила осіб, які скоювали крадіжку з бази відпочинку поблизу Райгородка на Донеччині

Учора вдень від небайдужого громадянина до поліції надійшла інформація, що на території однієї з баз… Read More

4 години назад

This website uses cookies.