В Україні розширюють доступ до надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей у громадах
Надавати якісну психологічну допомогу мають у громадах, куди повертатимуться українські Захисники та Захисниці.
Про це повідомили у Міністерстві у справах ветеранів України.
За словами міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою.
Перший рівень — це соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги, такі як соціальний супровід та адаптація.
Другий рівень — психологічна допомога, яку можуть надавати надавачі послуг з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі фізичні особи-підприємці, які відповідають вимогам до фахівця.
Третій рівень — включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 психіатр та 3 психотерапевти/психологи).
"Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівня, спеціалізованим закладам не залежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги. Це означає, що вже в цьому році за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним у громадах буде сплачувати держава. Дана послуга для ветеранів та їхніх родин — безоплатна. Цю роботу вже розпочато", — розповіла Юлія Лапутіна.
Суб'єкти надання послуг другого і третього рівня мають бути включені у Реєстр надавачів послуг з психологічної допомоги, функціонування якого забезпечує Мінветеранів, та відповідати вимогам, встановленим до них як надавачів психологічних послуг.
Раніше ми писали, що бажання стати помічниками ветеранів в експериментальному проєкті виявили 840 осіб.
Читайте також: В Україні стартують безоплатні ІТ-курси для ветеранів