У США озвучили умови для підтримки "Нормандії" і "Мінська"
Сполучені Штати готові підключитися до просування у Нормандському форматі, якщо побачать, що Росія серйозно ставиться до реалізації Мінських угод.
Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel, передає Східний варіант з посиланням на НД.
Він прокоментував питання про те, що переговори в Нормандському форматі за участю Франції, Німеччини, України та Росії з провідною роллю двох великих європейських країн практично не принесли ніякого прогресу.
«США були дуже залучені в питання України в 2015 і 2016 роках. Ми поважали пропозицію про те, що Нормандський формат буде центральним інструментом для просування Мінського процесу - домовленостей, які були досягнуті і, на жаль, в значній мірі не були виконані Росією протягом багатьох років - і що це кращий шлях вперед. Але ми також намагалися просувати цей процес», - зазначив Блінкен.
Він нагадав, що президент США Джо Байден обговорив це з президентом РФ Володимиром Путіним, а також з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, з президентом Франції Емманюелем Макроном і іншими.
«І ми сказали наступне: послухайте, якщо Росія серйозно ставиться до реалізації Мінська, і ми можемо бути корисні, ми повністю готові до цього, але насправді це починається з основного питання: чи серйозно Росія до цього ставиться чи ні, або вважає за краще цей заморожений конфлікт, який вона може розпалити, коли захоче, як це було недавно, коли було зосереджено найбільшу кількість військ на кордоні з Україною з 2014 року. Справжня перевірка полягає в тому, чи настроєна Росія серйозно чи ні», - сказав держсекретар США.
Він підкреслив, що незалежно від цього, США прихильні суверенітету, територіальній цілісності, незалежності України та прагнуть до того, щоб у неї були кошти для захисту від російської агресії.
«Я сподіваюся, що Росія дійсно серйозно поставиться до Мінського процесу. У цьому випадку, я думаю, Нормандія може і далі грати центральну роль. Ми також готові взяти участь і спробувати просунути цей процес вперед. Але питання дійсно з Москвою», - резюмував Ентоні Блінкен.