В ООН назвали кількість біженців і переселенців в Україні
В Україні налічується 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і близько 5 тисяч біженців і шукачів притулку. Такі дані Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН).
Про це сьогодні, 20 червня, у Всесвітній день біженців, повідомляє пресслужба Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR Ukraine), передає Східний Варіант.
Загалом у 2020 році кількість людей, переміщених через конфлікти, переслідування і порушення прав людини зросла до 82,4 млн. Це на 4% більше, ніж рекордні 79,5 млн переміщених осіб станом на кінець 2019 року. Особи віком до 18 років становлять 42% всіх вимушено переміщених осіб.
Зросла і кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У 2020 році 48 млн осіб були ВПО у своїх країнах (45,7 млн - у 2019 році). Ще 4,1 млн шукали притулок.
За словами голови Агентства ООН у справах біженців в Україні Кароліни Ліндхольм Біллінг, кількість вимушено переміщених осіб у світі сьогодні надзвичайна - це приблизно вдвічі більше, ніж населення України.
"І за кожною цифрою стоїть окрема дівчинка або хлопчик, жінка або чоловік, яких змусили покинути свій будинок і громаду, зібрати всі речі, які вони можуть нести, і шукати захисту в новій громаді. Сила і можливості багатьох мільйонів людей, які переживають цей досвід і які пристосовуються до своїх нових громад і будують там життя, вражають мене щодня. Кожен раз, коли я розмовляю з кимось, хто шукає притулок, з біженцем або ВПО, я чую, що найбільше вони хочуть мати можливість продовжувати своє життя, знову жити безпечним і незалежним повсякденним життям і робити свій внесок у розвиток суспільства. Вони не хочуть залежати від допомоги. Це саме те, що ми повинні підтримувати, і давати їм таку можливість", - сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Як зазначається, 2020 рік - дев'ятий рік безперервного зростання рівня вимушеного переміщення в усьому світі.
Читайте: На КПВВ "Станиця Луганська" продовжують реконструкцію: як це відбивається на пропуску громадян