
В окупованому Сєвєродонецьку практично немає вцілілих будинків, а ціни на харчі вище, ніж до війни
Наразі в окупованому рф напівзруйнованому Сєвєродонецьку проживає близько 30 тисяч людей. Окупаційна влада періодично звітує про ремонт сєвєродонецьких шкіл і лікарень, але про відсутність опалення, роботи та зв’язку в місті мовчать.
Про це пише одне з російських видань.
Окупаційна влада обіцяла, що до настання холодів усі жителі міста «отримають тепло». Але до грудня опалення так і не провели: на вулицях встигли вирити землю і почали прокладати труби. Співробітник «міської адміністрації» розповів, що в кращому разі опалення з’явиться наступної зими.
У Сєвєродонецьку на 20 зруйнованих будівель приходиться одна вціліла. «Колишня дев’ятиповерхівка розбомблена артилерією так, що залишилася лише середина будівлі. Два прольоти завширшки — дев’ять поверхів заввишки. У деяких будівлях круглі дірки від танкових снарядів. Інші будинки були знищені гаубицями, реактивними системами або мінометами», — пише видання.
Безробіття та високі ціни
Житель міста, будівельник, розповів, що за зміну він отримує дві тисячі рублів. Його компанія платить зарплату працівникам регулярно і вчасно, але це в місті рідкість. За словами Анатолія, у Сєвєродонецьку більшість роботодавців «кидає людей на гроші», тому ніхто не хоче працювати.
«В нас ціни тут — космос. Удвічі більші, ніж до війни. Тому народ починає сумніватися в уряді», — каже чоловік.
Інший мешканець, розповів, що на «одному підприємстві» рік уже нічого не платять. Нещодавно видали банківські картки, але зарплати так і немає.
«Добре, що на комбінаті хоч додатково видають сухпайок, — розповідає чоловік. — Але в мене нещодавно дитина народилася, їй же потрібно речі всякі купувати, а на це грошей немає».
Основна допомога зараз — це гуманітарка. Тільки її сильно скоротили: раніше видавали всім, а тепер тільки пенсіонерам. Але останні два місяці її або не приносять, або віддають без м’ясних і рибних консервів: тільки крупи.
Читайте: У "віджаті" у Сєвєродонецьку окупантами квартири заселяють "учасників СВО" з сім'ями
Основна проблема в Сєвєродонецьку зараз — відсутність зв’язку, вважає мешканка на імʼя Наталя.
«Коли мама хворіє, треба бігати до неї, а потім назад до доньки галопом. Зателефонувати не можна, тому постійно треба провідувати», — розповідає Наталя.
Сім’я живе на допомогу з опікунства — це 10 тисяч рублів на місяць. На роботу Наталя влаштуватися не може, треба доглядати за мамою і сидіти з дитиною.
Ще одна проблема, яку створили окупанти для місцевого населення, — у Віри досі немає російського громадянства. Наталя розповідає, що отримати його не так просто: потрібно відстояти нескінченну чергу в «адміністрацію». Зазвичай вона приходить і не встигає занести всі довідки про склад сім’ї до комендантської години (до 21:00) через велику чергу.
Читайте: В окупованому Сєвєродонецьку припинила роботу єдина котельня, що залишилася у місті
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.