В окупованому Маріуполі місцеві скаржаться на фельдшерів "швидкої", які приїжджають у нетверезому стані

0
швидка
Фото: iStock

У тимчасово окупованому Маріуполі люди скаржаться на тих, хто нібито має їх рятувати. Зокрема, на фельдшерів "екстренки", які приїжджають до них на виклики у нетверезому стані.

Про це розповіла Східному Варіанту жителька Маріуполя.

"Подаю скаргу щодо надання першої медичної допомоги. Фельдшери приїхали п'яні, відмовилися госпіталізувати, й надали першу допомогу скотчем", – обурюється Валентина, маріупольчанка.

Маріуполь окупація
Зафіксована медиками кінцівка скотчем (замість медичного бинта) – не хвора фантазія донеччан, а буденна реальність в окупації. Фото постраждалих маріупольців

Жінка додає: все, що відбувалося під час приїзду медиків, нагадувало цирк чи то невдалу гру поганих акторів. Оскільки все почалося з того, що п’яні лікарі не змогли спершу допетрати, кому з подружжя потрібна допомога, і в кого з них – перелом ноги.

«Коли фельдшери приїхали – мій чоловік лежав на підлозі зі зламаною ногою. Стоячи над ним, у мене запитують: «А в кого перелом?». А потім взагалі питали, для чого ми їх викликали: «У вас що. щось термінове?». Потім перемотали ногу скотчем. Думаю, в цей момент і сталося зміщення кістки. А потім вони почали перекладати чоловіка… у простирадло! Ми з сусідкою ледь докричалися, щоб його поклали на жорсткі ноші. Нам довелося самим їх діставати зі «швидкої», бо вони цього не зробили. І як від них тхнуло! А коли я зателефонувала диспетчеру і сказала, що бригада приїхала геть п’яна – мені відповіли, що я сама п’яна, і кинули слухавку» – розповідає події того виклику Валентина, дружина пацієнта.

У коментарях місцеві також сміються: на щастя, ногу замотали не синьою ізолентою. Тож невдалим пацієнтам ще слід було подякувати за те, що ту навіть зафіксували.

Маріуполь окупація
Звикати до «нових порядків» росіян маріупольцям довелося екстрено, оскільки їм не лишили ні варіантів, ані часу. Скриншот із місцевого телеграм-каналу

Щобільше – маріупольці також скаржаться, що отримати допомогу в лікарні, маючи температуру понад 38, люди досі можуть лише по талонах. Навіть за умови, що втрачатимуть ґлузд і свідомість просто посеред лікарняного коридору.

«Я звернулася у Другу поліклініку, бо два дні у мене не спадала температура нижче 38 градусів. Пояснювала у реєстратурі, що мені треба до лікаря. А там мені кажуть, що талончик є на дату лише через три тижні. Питаю: «Мені йти додому помирати?!» – а мені відповідають, що їх це не хвилює. В результаті я домовилася в черзі з людьми, мене хтось пропустив. Але лікарка сказала, що навіть якщо у мене виявиться пневмонія – вдруге мене без талончика не приймуть. Це при тому, що в мене був страшний набряк легень, і це показав рентген», – скаржиться донеччанка Олена. 

Жінка додає: після того вона з чоловіком ще кілька разів була вимушена з’являтися у лікарні – щоправда, не сама, а вже з чоловіком. І це також не зупиняло медпрацівниць від грубого та хамовитого ставлення й відвертої байдужості до її поганого самопочуття.

«Тут якщо щось не подобається – тобі в очі кажуть: «то валіть в Україну» або «то йдіть скаржиться» чи «То не користуйтесь послугами». А навіть якщо пишеш заяву, скаржишся – всім на це байдуже», – резюмують обурені маріупольці.

Читайте повністю матеріал Східного Варіанта: "Нам сказали згадувати 2022 і пісяти під кущі": маріупольці розповіли, як над ними знущаються окупанти

Також нагадаємо, що в окупованому Маріуполі мешканці жаліються на "ремонтні бригади" росіян.

В
0
Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Підписуйтеся на розсилку