В Офісі омбудсмана назвали суму заборгованості з пенсій для переселенців
В Україні 275 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО) мають заборгованість із пенсійних виплат.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на публікацію Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової у Facebook.
На зустрічі вони обговорили додержання прав ВПО, шукачів притулку та осіб без громадянства, а також виклики через міграційну кризу, яка склалася на кордоні Республіки Білорусь з країнами ЄС.
За словами Денісової, упродовж 2021 року найчастіше порушували права ВПО на соціальний захист та свободу пересування.
"До мене звернулося 479 осіб щодо порушення прав ВПО на отримання пенсійного забезпечення, що на 11% більше, ніж у 2020 році (431 особа). На 1 грудня 2021 року існує заборгованість із пенсійних виплат перед 275 тис. ВПО, зокрема відповідно до рішень судів, на суму понад 11 мільярдів гривень. І хоча після моїх неодноразових звернень до Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду урядом ухвалено порядок виплати заборгованості, проте кошти на це у державному бюджеті на 2022 рік не передбачені",
— повідомила уповноважена.
Крім того, за словами пані омбудсмана, громадяни, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях, не мають можливості оформлення українських документів соціального стану, зокрема, що підтверджують факт народження або смерті. Внаслідок чого порушують права на визначення правосуб'єктності.
"Прикриваючись пандемією COVID-19, представники окупаційних адміністрацій продовжують блокувати роботу КПВВ, чим порушують право громадян не лише на свободу пересування, а й права на доступ до базових послуг — медичних, соціальних, освітніх, адміністративних, інформаційних",
— додала Денісова.