В ЛугОГА розповіли, як відзначать День Бабака на Луганщині
В ЛугОГА розповіли, як відзначать День Бабака на Луганщині
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на ЛугОДА
2 лютого вже більш ніж 130 років поспіль людство відзначає День бабака. Це веселе зимове свято, яке присвячене передбаченню погоди.
За народними спостереженнями, в цей день бабак прокидається від зимового сну, вибирається зі своєї нори, і ось тут важливо визначити, побачить він свою тінь чи ні.
Адже від цього залежить, як довго ще триватиме зима і коли настане весна.
Де живуть бабаки?
Мешкають ці тварини лише у Північній півкулі нашої планети. В Україні нині залишився тільки степовий бабак, або байбак. Мешкає цей звір і на Луганщині, розповіли “Східному варіанту” у Департамент міжнародної технічної допомоги Луганської ОДА.
Від інших своїх родичів він відрізняється коротким хвостом і пісочно-жовтим забарвленням. Мисливці активно полюють на цих тварин – заради їхнього м'яса, гарного хутра та цілющого жиру. Тож, на превеликий жаль, бабаків стає дедалі менше і вони потребують охорони.
Бабак-символ
Для Луганщини бабак – тваринка особлива, оскільки є мешканцем степових просторів області й однією з тварин-символів поряд з конем та лисицею, які були виокремлені в результаті аналізу образних асоціацій мешканців Луганської області у 2018 році. Крім того, бабака можна побачити і на гербі Луганської області.
Що знають про бабака та яким його зображують таланти з Луганщини?
Нещодавно у Луганській області було проведено конкурс художньої творчості «Тварини-символи Луганщини» за організації ГО «Громадський дім», Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин ЛОДА та Програми ООН з відновлення та розбудови миру, де діти та дорослі могли намалювати малюнки коня, бабака чи лисиці, або створити інноваційні цифрові малюнки.
Дизайнерка Плаксіна Ольга (м. Сєвєродонецьк) зобразила бабака у степу, який гріється на сонці і збирає насіння, блакитне небо, річку та тваринку, що символізує мир на Луганщині.
Художник Жук Олександр Михайлович (смт Мілове) на картині «Стрілецький степ» зобразив групу байбаків у Стрілецькому степу з метою популяризації заповідних територій Луганщини та України.
Слободян Карина (смт Мілове) зобразила на зеленому полі золотого бабака. Він тримає в своїх лапах колосок пшениці. З давніх-давен колос асоціювався з відродженням і новим життям. А безхмарне синє небо, що зображене на малюнку, є символом миру та добробуту.
Хмельницька Софія (м. Рубіжне) на малюнку «Бабак-символ Луганщини» зобразила у центрі добродушного бабака-символа гостинного краю. Ліси і поля, мов вишиванки, є гордістю Луганщини. Блакитне небо і веселка символізують мир.
Кузьмінська Марія (м. Щастя) зобразила звірят бабаків, які тішаться на сонці. Вони дуже цікаві тваринки, за котрими цікаво та приємно спостерігати. Бабак - символ безкрайніх степів Луганщини.
Герасименко Саміра (м. Рубіжне) зобразила байбака у зимовій одежі, який готується до зими.
Якимчук Катерина (с. Рудівка) зобразила родину бабаків, які мешкають на Марківщині.
“Тож, вітаємо всіх з Днем бабака! Нехай він стане яскравим стартом, щоб кожен день проходив вдало і з великою користю!”, – наголошують у Луганські ОДА.