У Костянтинівці і Дружківці запрацюють групи реагування на домашнє насильство
На 6 травня в містах Костянтинівка і Дружківка планується запуск робіт груп правоохоронців, які будуть реагувати на факти домашнього насильства.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Полицию.
Як розповів в ефірі «Класного радіо» начальник сектора протидії домашньому насильству Денис Філіппов, кривдник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк до двох років.
Разом з тим, щоб уберегти постраждалих від подальшої загрози правоохоронці після оцінки ризиків мають право скласти термінові забороняють приписи. Подібні заходи дозволяє застосувати певні обмеження щодо кривдника, а саме:
- зобов’язує кривдника залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
- забороняє вхід та перебування в місці її проживання (перебування);
- забороняє в будь-який спосіб контактувати з постраждалим.
Однак зауважимо, що жертва домашньої теранії має змогу на отримання безоплатної правової допомоги. Юрист безкоштовно допоможе скласти позов до суду для винесення ним відносно агресора обмежувального припису.
Приписи застосовують ряд обмежень щодо агресора:
- заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою,
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною,
- заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи,
- заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею та інше.
Якщо людина потерпає від домашнього насильства або є свідком такого, в поліції рекомендують звернутися за допомогою телефоном 102.
Читайте також: Про що не можна мовчати. Хто може допомогти жертві домашнього насильства на Донбасі