У комісії Держпраці заявили про десятки порушень на шахті "Мирноградвугілля"
Перевірка шахти "Капітальна" держпідприємства "Мирноградвугілля" показала непідготовленість шахти до роботи в осінньо-зимовий період, повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "ОстроВ".
Під час перевірки санітарно-побутового обслуговування працівників та безпечної експлуатації теплових установок та мереж шахти «Капітальна» було обстежено обладнання котельні №1, приміщень лазні та адміністративно-побутового комплексу на проммайданчику блоку №4.
За результатами перевірки службою Держпраці виявлено 34 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема санітарно-гігієнічних правил та норм обслуговування шахтарів. Зафіксовано недотримання температурного режиму у приміщеннях лазні, а також мінімально допустиму температуру гарячої води, яка має подаватися до неї.
«Підприємство не надало висновків щодо готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2021/2022 рр., щоб його могла прийняти відповідна комісія. Не проведено у встановлені терміни експертні обстеження та позачергові технічні огляди обладнання котельні №1 блоку №4 «Капітальної». На все обладнання котельні №1 блоку №4 шахти, зазначене у переліку машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, відсутня відповідна дозвільна документація або декларація відповідності матеріально-технічної бази»,
- написав Михайло Волинець.
Він додав, що на шахті самостійно не проводиться зовнішній та внутрішній огляд котлів після кожного очищення їх внутрішніх поверхонь або ремонту елементів, але не рідше ніж за 12 місяців, а також перед проведенням технічного огляду.
За результатами перевірки фахівці управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Держпраці підготували лист до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування для вжиття заходів у межах їх повноважень. На чотири посадові особи шахти «Капітальна» накладено адміністративні стягнення.
Керівнику підприємства вручено акт перевірки та обов'язковий для виконання припис про усунення виявлених порушень законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки.
Нагадаємо, що раніше трудовий колектив підприємства, лідери місцевої організації Незалежної профспілки гірників України звернулися до Міненергетики та Держпраці щодо порушення їхніх прав та законних інтересів, заподіяння шкоди здоров'ю та життю через незадовільні санітарно-гігієнічні умови на підприємстві, зокрема те, що гірники були змушені купатися після зміни у крижаній воді.