Україна обговорила з Північно-Балтійськими країнами плани військової й фінансової допомоги на 2025 рік: деталі
Заступник міністра оборони України Сергій Боєв зустрівся з послами та представниками МЗС країн Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Данії, Норвегії, Ісландії та Швеції. Сторони підбили підсумки співпраці у поточному році та обговорили пріоритети підтримки України у 2025 році.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Повідомляється, що Боєв подякував союзникам за допомогу, ознайомив з оперативною обстановкою на фронті, деталями Плану перемоги Зеленського, акцентував на першочергових потребах, що матимуть особливе значення для відсічі російської агресії вже на початку 2025 року. Він також наголосив, що запрошення до НАТО залишається невід'ємною складовою безпекових гарантій для України.
"Всебічний захист України залишається нашим головним завданням і окрім стабілізації ситуації на фронті, потрібно бути впевненими в обсягах допомоги на 2025 рік. Посилення ППО, ПРО, формування резервів та підтримка ОПК – основні вектори роботи", — зазначив Сергій Боєв.
Крім того, сторони обговорили потенціал посилення санкцій в 16-му пакеті, над яким вже працює ЄС. Окремо було обговорено оновлену інформацію щодо залученості північнокорейських військових у війні проти України. Балтійські країни, зокрема, висловили занепокоєння посиленням співпраці росії та КНДР.
"Заступник міністра оборони України подякував країнам, що беруть участь в місії EUMAM, за успішні результати у навчанні українських військових та закликав розглянути можливість подальшого удосконалення форматів підготовки. Також Сергій Боєв подякував країнам, що вже підтримали український ОПК шляхом прямих інвестицій, та запропонував знайти нові підходи для взаємовигідного розвитку оборонної галузі. Він ознайомив партнерів з можливостями вітчизняних виробників та закликав до ширшої взаємодії з компаніями країн-партнерів", — повідомляє Міноборони.
Читайте також: Міноборони пропонує впровадити "данську модель" для фінансування виробників тилового забезпечення
Читайте також: Державний оператор тилу запустив онлайн-курс "Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ"