
Україна через наближення рф зупинила видобуток вугілля на Покровській шахті, яка забезпечувала металургійні заводи, — Reuters
Україна зупинила видобуток коксівного вугілля на своїй шахті в Покровську, яка живить сталеливарну промисловість країни, через близькість наступаючих російських військ.
Про це повідомили Reuters в понеділок два джерела в галузі.
Підприємство в місті Покровськ, що перебуває в зоні бойових дій, є єдиною шахтою в Україні, яка видобуває коксівне вугілля, необхідне для колись гігантської сталеливарної промисловості країни, яка занепала після вторгнення росії в лютому 2022 року.
Росія вже давно наблизилася до ключового логістичного вузла Покровська, і DeepState, український військовий аналітичний блог, заснований на розвідданих з відкритих джерел, повідомив, що московські війська перебувають менш ніж за 2 км (1,24 милі) від однієї з шахт.
«Зараз вони всі припинили роботу, — повідомило одне з джерел.
«Там немає видобутку, вони працюють лише на поверхні», — сказало друге джерело "Reuters", додавши, що триває евакуація.
Металургійна компанія Metinvest BV, якій належить завод, не відразу відповіла на запит про коментарі. Минулого місяця він заявив, що зупинив деякі операції на майданчику.
За даними Національної коксової асоціації, в 2023 році Україна виробила близько 3,5 мільйона тонн коксу, використовуючи виключно коксівне вугілля, видобуте в Покровську, зазначено у повідомленні.
Минулого року профспілка металургів заявила, що потенційне закриття шахти може призвести до падіння виробництва сталі з 7,6 мільйона тонн у 2024 році до 2-3 мільйонів тонн у 2025 році.
Виробництво сталі вже постраждало від російського вторгнення, яке призвело до руйнування провідних металургійних заводів країни. Україна, яка раніше була великим виробником і експортером сталі, повідомила про падіння виробництва на 70,7% у 2022 році до 6,3 мільйона тонн. У 2023 році воно впало до 6 мільйонів тонн, — інформує видання.
Компанія DeepState, яка використовує аналітику для нанесення на карту ліній бойових дій, повідомляє, що російські війська просуваються до сіл Котлине і Удачне, де розташовані об'єкти шахти. Також шахта має об'єкт у селі Піщане, яке, як заявила росія в понеділок, вона захопила.
Виробники заявили, що сподіваються знайти альтернативні джерела коксівного вугілля з інших регіонів України, якщо Покровська шахта буде захоплена російськими військами, але в такому разі неминуче знадобиться імпорт, що призведе до зростання витрат, додається в тексті.
Згідно з торговими даними, у 2024 році експорт металу становив майже 4,4 мільярда доларів - гроші, необхідні для того, щоб Україна могла протриматися майже три роки після повномасштабного вторгнення росії.
Також: маріупольці заявили, що інформація про "відбудову міста" — спотворена
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.