Прифронтова міська лікарня, в якій лікують хворих на COVID-19, не може отримати фінансування від НСЗУ, - Каплін
Прифронтова Світлодарськ міська лікарня, яка лікує хворих COVID-19, не може отримати "ковідній пакет" від НСЗУ.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на керівника ГМ "Проліска".
Спільно з Народними депутатами України Неллі Яковлєвої та Василем Мокану, Представником Уповноваженого Верховної Ради України в Донецькій і Луганській областях Павлом Лисянським і керівником Східної Правозахисної Групи Вірою Ястребової Євген Каплін відвідав Світлодарськ міську лікарню.
Тут на даний момент знаходяться на лікуванні 68 осіб з підтвердженим COVID-19 і підозрами на COVID-19 (пневмоніями). Всі середньо-важкі та важкі. Лікарня була змушена переобладнати 2 своїх відділення під прийом хворих на COVID, тому що інфекційне відділення тут було зруйноване під час обстрілів у 2015 році й не відновлено по сьогоднішній день.
Світлодарська лікарня - це одна з одинадцяти прифронтових лікарень, розташованих у 20-ти кілометровій зоні від лінії розмежування. На жаль, в такий непростий для прифронтової лікарні час, медичний персонал лікарні так і не може отримати обіцяний від НСЗУ "ковідний пакет" за роботу з хворими (надбавку 300%), тому що в лікарні відсутні "на трудовій книжці" 4 штатні одиниці анестезіологів. На цей час в лікарні працюють 2 анестезіологи, а також 1 інтерн-анестезіолог і військовий лікар-анестезіолог (проте двоє останніх не є повноцінними штатними одиницями).
У нинішніх умовах медсестри продовжують обслуговувати хворих з зарплатою близько 5000 гривень на місяць (на руки), падаючи з ніг від роботи. Дорога від Світлодарська до райцентру - Бахмута на сьогоднішній день займає до години за тривалістю через дуже погане дорожнє покриття, а також реконструкції підірваного моста на "Ростовській трасі". Довести важкого хворого в найближчу лікарню в Бахмут іншими словами просто не можливо.
Застосовувати санавіацію в даній зоні також неможливо через близькість лінії розмежування і бойових дій.
"Все, що я побачив і почув від медичного персоналу в Світлодарську мені здалося прямим саботажем з боку бюрократичної машини ініціатив Президента та Уряду щодо підтримки лікарів під час пандемії, а також абсолютно байдужим ставленням до медицини в прифронтовій зоні, де дана лікарня є безальтернативною для близько 40 тисяч мирних жителів підконтрольної Уряду України "Світлодарської дуги" … ", - вважає Каплін.
Варто зазначити, що законодавчі ініціативи та реформи, які підходять для усталеного і мирного суспільства, не годяться для населених пунктів, які змушені щодня жити в прифронтових умовах.
Новину вже почали коментувати під постом керівника "Проліски".
Так, одна з користувачок соцмереж написала, що відсутність персоналу - це провина чиновників, але Каплін у відповідь їй запропонував отримати медпрофессію і відправиться в лікарню прифронтового міста.