Вчителька зі Слов'янська розповіла, як діти ОРДЛО дистанційно навчаються в українських школах
Тільки в Донецькій області є 15 шкіл, які беруть участь за програмою дистанційного навчання дітей з ОРДЛО. У них можуть навчатися не тільки діти з непідконтрольних частин Донеччини, а й з Луганської області.
Про це «Східному варіанту» розповіла вчителька інформатики школи №13 в Слов'янську Тетяна Ляш. Вона також опікується проєктом дистанційної освіти для дітей з непідконтрольних територій.
Для навчання вчителі використовують освітню платформу Moodle. Деякі намагаються записувати відеоуроки самостійно, інші прикріплюють вже записані онлайн-уроки.
Диктанти можуть надиктувати голосом, так само проходить і аудіювання. Знання перевіряють за допомогою тестів і практичних робіт. Так само, як і у звичайній школі, є контрольні роботи.
Навчання проходить українською мовою, але учні можуть відповідати російською, адже вчителі розуміють, що з вивченням української мови на окупованій території є проблеми. Освітні програми України та «Л/ДНР» часто не збігаються.
«Деякі теми ми проходимо набагато раніше. Буває, що на пів року раніше. Коли у дітей там було дистанційне навчання, їм було дуже важко, адже їм же потрібно і там завдання здати й тут. Ми викладали матеріал і дозволяли робити, коли у них буде час. Тому ми дуже радіємо, коли наші діти отримують 10, 11, 12 балів», — розповідає Тетяна Григорівна.
Табеля діти отримують електронною поштою, а ось за атестатом потрібно приїхати. В останні два роки процес ускладнився через проблеми з перетином КПВВ.
«На жаль, минулого року та сторона перекрила пункти пропуску і більшість не змогли виїхати. Але ці діти отримали документи, вони у нас зберігаються. Протягом року хтось зміг виїхати через Російську Федерацію, заплативши величезні гроші, але це одиниці», — визнає Тетяна Григорівна.
За деякими атестатами приїхали родичі або сусіди хлопців та дівчат з непідконтрольних територій. Приїжджають навіть за атестатами позаминулого року випуску. Якщо ж дітям вдалося виїхати на підконтрольну частину, наприклад відразу до Києва або іншого міста, де вони планують навчатися, школа висилає документи поштою.
Буває, що діти кидають навчання, не закінчивши 11 клас.
«Ми вмовляємо дітей довчитися. Отримати атестат, нехай там будуть не дуже хороші оцінки, але зате будуть українські документи. Але вони відмовляються і вирішують залишитися на тій території. Це дуже сумно», — з жалем говорить педагогиня.
Ті, хто все-таки доучуються, можуть вступити не тільки до українського ЗВО, а й до європейського. До того ж діти з непідконтрольних територій показують хороші результати на ЗНО. Так, наприклад, торік хлопчик зі слов'янської школи склав хімію на 200 балів і зараз навчається в одному з медуніверситетів Києва.
Читайте також: Вибрали України. Як і чому абітурієнти з непідконтрольних територій їдуть вступати до українських вишів