New York Times опублікувало матеріал про постачання Росією зброї на Донбас
Видання New York Times опублікувало матеріал, який розповідає про постачання російської зброї та боєприпасів на Донбас.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "BBC Україна".
New York Times посилається на доповідь "Зброя війни в Україні", профінансовану ЄС та урядом Німеччини, в якій йдеться про те, що Росія «систематично розпалює конфлікт постачанням зброї» бойовикам на сході України.
Видання пише, що дослідження ґрунтується на вивченні фактичної зброї. Вивчено «десятки автоматів, гранатометів, переносних зенітно-ракетних комплексів та тисячі набоїв, вилучених у затриманих або вбитих сепаратистських бійців або з утримуваних ними позицій». Як зазначається, дослідники "перевірили зброю та простежили її серійні номери та інші ідентифікаційні ознаки для виробників".
Коментуючи дослідження, проведене компанією Conflict Armament Research, розташованою в Британії, New York Times зазначає, що фахівці переважно аналізували стрілецьку зброю.
«Дослідження встановило зброю, яка, на думку дослідників, могла потрапити (на Донбас) лише з російських військових складів. Наприклад, встановили, що кілька типів гранатометів, снайперських гвинтівок та наземних мін ніколи не використовувалися в українській армії. Відповідно, їх не могли захопити та потім використати сепаратистські армії»,
— пише видання.
Як зазначається, менш очевидні докази вказують на те, що бойовики мають пряму лінію підтримки з Росії. Зокрема, дослідники встановили, що багато автоматів Калашнікова, які використовували проросійські групування, мають компоненти з ідентичними серійними номерами, що свідчить про «прямий шлях від фабрики до поля бою».
Дослідники також відстежили до російських виробників 4793 набоїв для малокаліберної стрілецької зброї та 43 одиниці зброї, знайдених на полях бою у 2014-19 роках. Виробників патронів встановили за допомогою маркувань на гільзах, а виробників зброї за допомогою серійних номерів.
«Російський уряд і російські виробники зброї не відповіли на запити про коментарі від дослідників»,
— зазначає New York Times.
При дослідженні патронів було встановлено, що кулі, що використовувалися, виробляли протягом 65 років, а найстаріша датується 1948 роком.
Видання зазначає, що у 2014 році Росія відповіла на усунення від влади проросійського президента Віктора Януковича «військовою інтервенцією, яку вона ніколи не визнавала».
«Кремль послідовно заперечував передачу зброї в Україну навіть після того, як західні уряди задокументували факти перетину кордону важким озброєнням. Серед нього був і самохідний зенітно-ракетний комплекс, який збив пасажирський літак, вбивши всіх 298 людей на борту»,
— пише New York Times.
Видання додає, що останні супутникові знімки та відео в соцмережах, що показують перебування російських танків та іншої броньованої техніки неподалік українського кордону, викликають занепокоєння з приводу можливого загострення на Донбасі.