На Донеччині на глибині 300 метрів для туристів працює соляна печера: відео
Підземна соляна печера на глибині 300 м в Соледарі Донецької області — відкрита для туристів. Вона розташована в спелеосанаторії "Соляна симфонія". У шахті можна пройтися підземними лабіринтами та оздоровитися цілющим повітрям.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на "Дом".
Перед спуском в соляну шахту 15-хвилинний інструктаж проводять гірничі майстри спелеосанаторія. Оздоровча екскурсія на глибині 300 м триває 4 години. За цей час туристи відвідують гірничий відвід. Там видобуток солі зупинився в 80-х роках минулого століття. А самому родовищу, кажуть екскурсоводи, сотні мільйонів років.
"Вчені пояснюють: коли був холодний клімат, то утворилася смуга ангідриту, а далі знову прошарок солі, потім — знову ангідрит. І ось так утворилося родовище, якому 250-270 мільйонів років", — розповідає гірничий майстер спелеосанаторія "Соляна симфонія" Олександр Черкашин.
Всім відвідувачам соляної печери пропонують зробити дихальну гімнастику. Інструктор з лікувальної фізкультури Олена Соколова вже понад 10 років працює в підземному санаторії. Каже, що лікувальні вправи корисні пацієнтам із захворюваннями органів дихання.
"Пацієнтам, особливо дітям, сильно підвищує імунітет. Крім того, допомагає верхнім дихальним шляхам, особливо після важких захворювань, як після коронавірусу, що зараз особливо актуально. Ми робимо зарядку, щоб був краще об'єм легенів", — пояснює Олена Соколова.
Під час оздоровчої екскурсії гості підземного санаторію можуть пограти в футбол, волейбол та шашки, або відпочити в окремій частині здравниці на комфортних ліжках. Інтер'єр шахти доповнюють різьблені скульптури, які зроблені українськими майстрами на соляних рельєфах.
Щодня підземна соляна печера готова приймати на лікування до сотні відпочивальників. Сюди приїжджають туристи з усіх регіонів України.
Читайте також: Про провальні озера біля Соледара знімають короткометражний фільм