Експолонянка "ДНР" кілька років не може отримати виплати зарплати за два роки
Поки жителька Донеччини була в полоні у бойовиків "ДНР", на роботі вважали, що вона в безстроковій відпустці своїм коштом.
Про цю історію Ольга розповіла «Східному варіанту».
Жінка працювала в Центрі первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватського району в селищі Очеретине. На роботу їздила з окупованого Донецька, а іноді ночувала просто на робочому місці в медустанові.
В один із днів, коли Ольга перетинала КПП бойовиків, її затримали та допитували. Потім звинуватили в терористичній діяльності й винесли вирок — 5,5 років ув'язнення.
«ЗМІ кругом розповідали, що люди звільнені. Списки осіб на обмін були у відкритому доступі, але люди спромоглися написати в антитерористичний центр при СБУ, щоб дізнатися, чи дійсно я була в полоні й потім звільнена за обміном. Це приниження, я вважаю. Це була настільки стресова ситуація, ви не уявляєте», — коментує Ольга.
Також вона розповідає, що коли її обміняли й вона повернулася на підконтрольну територію, у неї повинна була залишитися активна картка Ощадбанку, на якій було 600 гривень.
«Виявилося, що мій рахунок був закритий, і гроші я не можу зняти. Стаття закриття — безвісти зниклі, померлі. Такий був пункт договору лікарні з банком, тоді можна закрити картку», — пояснює Ольга.
За її словами, за весь час перебування в полоні, ніхто з керівництва лікарні не намагався її шукати, звертатися до СБУ або ще кудись з інформацією про те, що зникла людина.
Вона подала позов до суду з вимогою виплатити заробітну плату за час її відсутності. Дружківський суд задовольнив вимоги Ольги, але апеляцію, яку подав роботодавець, вона програла.
Ольга дійсно допомагала українській армії, тому це дозволило її юристам внести нові обставини в судовий процес.
«На сьогоднішній момент її статус змінено. Вона отримала посвідчення учасника бойових дій. Є у нас довідки від держорганів про те, що вона виконувала певні обов'язки в районі проведення АТО. І є свідки з нотаріально завіреними показаннями, які засвідчили її знаходження про те, що вона виконувала бойові завдання», — розповідає юристка правозахисної групи «СІЧ» Юлія Полехина.
Статус Ольги змінився і, за словами юристки, вона тепер на 80% підходить під статтю 119 трудового кодексу «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків».
Тепер Ольга подала новий позов до суду першої інстанції й готова пройти весь судовий процес знову, аби домогтися для себе справедливості.
На жаль, колишні полонені, такі ж як і Ольга, практично ніяк не захищені законом і тому подібні судові процеси затягуються надовго, поки люди залишаються практично ні з чим.
Читайте також:
- Правозахисники розповіли, що судові справи переселенців поки просуваються "зі скрипом"
- Переселенець розповів, як домігся пенсійних виплат за кілька років за допомогою судової практики ООН